دوشنبه¡ 5 اسفند 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها

(آرشیو ماه دی 1393)

پیشنهادهای ارزی صندوق روی میز شورای پول و اعتبار
صفدر حسینی، رییس هیات عامل خبر داد:
پیشنهادهای ارزی صندوق روی میز شورای پول و اعتبار
   رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: پیشنهادهای چگونگی بهره گیری از منابع صندوق توسعه ملی روی میز شورای پول و اعتبار است.   به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، سید صفدر حسینی در اولین کنفرانس اقتصاد ایران و در پنل نقش صندوق ت...
مواخذه عاملان کاهش موجودی حساب ذخیره ارزی در سال های قبل ضروری است
اسحاق جهانگیری با تاکید بر لزوم مواخذه عاملان کاهش موجودی حساب ذخیره ارزی در سال های قبل، گفت: اگر طبق قانون برنامه عمل می شد، الان باید بیش از 300میلیارد دلار در حساب ذخیره ارزی وجود می داشت.
بیانیه مشترک دولت و کمیسیون برنامه و بودجه در موضوع 4.1 میلیارد دلار
جلسه مشترک بین نمایندگان اقتصادی دولت و اعضای کمیسیون برای بررسی موضوع 4.1 میلیارد دلاری عصر سه شنبه 9 دی ماه برگزار شد و در پایان بیانیه مشترک کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و نمایندگان دولت در این باره منتشر شد.
هیچ برداشتی از صندوق توسعه ملی صورت نگرفته است
رییس هیات نظارت بر نحوه برداشت از صندوق توسعه ملی کشور، ادعاهای انتشار یافته مبنی بر برداشت از این صندوق توسط دولت را بی اساس خواند.
واقعیت های صندوق توسعه ملی
"واقعیت های صندوق توسعه ملی" عنوان یادداشتی از دکتر اباذر کریمی راهجردی، کارشناس اقتصادی صندوق توسعه ملی است که در "روزنامه ایران" 8 دی ماه 1393 منتشر شد.
تبدیل صندوق توسعه ملی به حساب ذخیره ارزی خلاف سند چشم انداز است
رئیس اسبق سازمان مدیریت و برنامه ریزی در گفت وگو با "تجارت فردا" با تاکید بر اینکه صد سال زحمت کشیده شد تا بگوییم صندوق توسعه ملی یک نیاز ملی است، گفت: وزیر اقتصاد و دارایی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد کرده صندوق توسعه ملی را برای ثبات‌بخش...
دولت برای جلوگیری از شوک بهای نفت، سهم صندوق توسعه ملی را به 20 درصد تقلیل داد
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه قیمت نفت در حوزه درآمد ریالی و ارزی دولت تاثیرگذار است، افزود: دولت برای جلوگیری از شوک بهای نفت سهم صندوق توسعه ملی را به 20 درصد تقلیل داد و از این طریق 4 میلیارد دلار ارز به اقتصاد کشور وارد شد تا جلوی شوک گرفته ...
برداشت 4.1 میلیارد دلار ازصندوق توسعه ملی نادرست است
سخنگوی دولت، برداشت 4.1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی را غیرواقعی و نادرست دانست و گفت: اطلاعات دوستانی که این موضوع را مطرح کرده اند، ضعیف است و باید از مردم عذرخواهی کنند.
سهم صندوق از درآمد نفت نمی‌تواند کمتر از ۲۰درصد باشد/اساسنامه صندوق هر سال نباید در بودجه تغییر کند
قائم مقام صندوق توسعه ملی با اشاره به اینکه مشارکت در سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در دنیا سودش از آنچه بانک‌ها پرداخت می‌کنند بیشتر است تأکید کرد: اساسنامه صندوق باید برای دوره 10 ساله ثابت باشد تا مسئولان و مشتریان تکلیف خود را بدانند.
صفحه 2 از 2ابتدا   قبلی   1  [2]  بعدی   انتها