دات نت نیوک
جمعه، 3 اسفند 1397
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 14 بهمن 1396
نظرات 0   بازدیدها: 853
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
کلنگ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس بر زمین زده شد
با حضور رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی

کلنگ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس بر زمین زده شد

نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس با سرمایه‌گذاری 230 میلیون یورویی، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در منطقه آزاد ارس کلنگ‌زنی شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس، امروز(شنبه) با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون وزیر نیرو، مدیرعامل گروه مپنا، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، استاندار آذربایجان شرقی و نماینده مرند و جلفا در  مجلس کلنگ‌زنی ‌شد. 

این نیروگاه سیکل ترکیبی، در کلاس نوع F ساخته می‌شود که می‌تواند نسبت به نیروگاه های موجود کشور با همان میزان مصرف سوخت، برق بیشتری تولید ‌کند. 

نیروگاه ارس با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسط شرکت نیروگاه سیکل ترکیبی پرتو انرژی آذر ارس ساخته می‌شود و میزان سرمایه‌گذاری برای ساخت واحد نیروگاهی، 230 میلیون یورو برآورد شده است که بخشی از آن توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و بخش دیگر از محل منابع صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود. 

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی نیز در این آئین با بیان اینکه برکات انقلاب اسلامی ارتقای صنعتی و علمی ایران در جهان است، گفت: برهمین اساس ما نمی توانیم از عدم پشتیبانی از پروژه های ملی و توسعه گرا حرفی به میان بیاوریم. 
مرتضی شهید زاده افزود: امید است کلنگ زنی و افتتاح پروژه های صنعتی و نیروگاهی و تولیدی در این نظام، موجب توسعه مملکت، اشتغال جوانان و ارتقای نام ایران در سراسر جهان باشد. 

مراحل ساخت و بهره‌برداری نیروگاه ارس در 40 ماه پیش‌بینی شده است و با ورود نیروگاه به مدار سراسری، برق مورد نیاز صنایع سنگین مستقر در ارس، به طور کامل تامین خواهد شد. 

در طول ساخت این نیروگاه 3000 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و پیش‌بینی می‌شود که بعد از بهره‌برداری نیز شاهد اشتغال مستقیم 350 نفری در نیروگاه سیکل ترکیبی ارس باشیم.

تصاویر

  • کلنگ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس بر زمین زده شد

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: