جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 24 خرداد 1396
نظرات 0   بازدیدها: 2338
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
بررسی زمینه های همکاری صندوق توسعه ملی و کشور فرانسه
در دیدار با رایزن منطقه ای اقتصادی فرانسه انجام شد؛

بررسی زمینه های همکاری صندوق توسعه ملی و کشور فرانسه

 به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی؛ صبح سه شنبه 23 خردادماه 96 مهندس ساعدی عضو هیأت عامل و معاون سرمایه گذاری خارجی صندوق توسعه ملی در محل صندوق توسعه ملی با رایزن منطقه‌ای اقتصادی کشور فرانسه در خاورمیانه و معاون رایزن اقتصادی سفارت فرانسه در تهران دیدار و گفتگو کرد.

مهندس ساعدی در این دیدار ضمن معرفی صندوق توسعه ملی و اهداف و ماموریت های آن، جایگاه صندوق توسعه ملی در اقتصاد کشور را مهم توصیف کرد و افزود مطابق اساسنامه، صندوق توسعه ملی اختیارات فراوانی در خصوص سرمایه گذاری در داخل و خارج از کشور در حوزه های گوناگون دارد.

عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی ضمن معرفی شیوه های عملیاتی همکاری صندوق توسعه ملی با سرمایه گذاران و صاحبان شرکت های اقتصادی و صنعتی فرانسه تصریح کرد: با توجه به نیاز کشور به جذب سرمایه های خارجی، صندوق توسعه ملی بنا دارد تا با استفاده اهرمی از منابع خود زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی در داخل کشور را در قالب سرمایه گذاری های مشترک شرکت های ایرانی و خارجی فراهم آورد.

مهندس ساعدی در این دیدار با اشاره به مذاکرات متعدد مقامات اقتصادی سایر کشورها و تمایل آنها به همکاری با ایران و صندوق توسعه ملی بر لزوم تلاش دولت فرانسه در جهت بهبود بیش از پیش روابط بین بانکی ایران و فرانسه تاکید کرد.

دولاژوژی رایزن اقتصادی منطقه خاورمیانه کشور فرانسه ضمن طرح پرسش هایی به منظور درک بهتر نحوه عملکرد و زمینه های همکاری صندوق توسعه ملی در بخش های مختلف اقتصاد فرانسه خواستار سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در شرکت های خصوصی و بازار سرمایه فرانسه شد.

گفتنی است در این نشست متوسلی از مسئولین وزارت امور خارجه، مهندس بخشی مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی صندوق و مهندس ابطحی کارشناس اقتصاد بین الملل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند.

 

تصاویر

  • بررسی زمینه های همکاری صندوق توسعه ملی و کشور فرانسه
  • بررسی زمینه های همکاری صندوق توسعه ملی و کشور فرانسه
  • بررسی زمینه های همکاری صندوق توسعه ملی و کشور فرانسه

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت