جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 01 خرداد 1396
نظرات 0   بازدیدها: 2249
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
لزوم پایبندی سیاست‌گذاران اقتصادی به برنامه‌های بلندمدت به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی
دوست حسینی گفت:

لزوم پایبندی سیاست‌گذاران اقتصادی به برنامه‌های بلندمدت به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی

مهندس دوست حسینی در همایش علمی و کاربردی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه خاتم گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که سیاست گذاران آن علاوه بر توانائی رفع ضعف های درون زاد، ظرفیت و اراده چیرگی بر چالش های برون زاد اقتصاد را داشته باشند زیرا غلبه بر چالش های برونزاد اقتصاد در بلند مدت قابل حصول است و نباید آن را فدای خواسته های کوتاه مدت کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی؛ در آخرین روز اردیبهشت ماه 96 همایشی با موضوع اهداف و الزامات ناظر بر اعطای تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی با حضور مهندس دوست حسینی رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، دکتر قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و اعضای انجمن مدیریت ایران، اساتید اقتصاد دانشگاه خاتم و کارشناسان بانکی برگزار شد.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در این همایش اقتصاد مقاومتی که با همت انجمن مدیریت ایران و دانشگاه خاتم برگزار می شد پیرامون اقتصاد مقاومتی و لوازم تحقق آن و همچنین نقش صندوق توسعه ملی در اقتصاد مقاومتی سخنان مبسوطی ایراد کرد.

مهندس دوست حسینی در آغاز سخنان خود ضمن تبریک حماسه سازی ملت ایران در انتخابات اخیر، شش دهه فعالیت  انجمن مدیریت ایران را به فال نیک گرفت و گفت: این انجمن حلقه برکت و سنگ بنای مدیریت علمی کشور است.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی ضمن توصیف آسیب های درونزاد و برون زاد اقتصادی بر لزوم شناسایی و مرتفع کردن آسیب های درونزاد اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت:  در اقتصاد مقاومتی سیاست گذاران آن ضمن اصلاح آسیب های درون زاد باید ظرفیت و اراده چیرگی بر چالش های برونزاد اقتصاد کشور را داشته باشند زیرا غلبه بر چالش های برونزاد اقتصاد در بلند مدت قابل حصول است و نباید آن را فدای خواسته های کوتاه مدت کرد.

وی علاوه بر ارائه مفهوم اقتصاد مقاومتی، پیرامون موضوعاتی مانند، اثرات صندوق های ثروت ملی در اقتصاد مقاومتی و همچنین الزامات ایجاد صندوق توسعه ملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی سخن گفت.  

دوست حسینی برای حاظرین در همایش، اهداف و الزامات ناظر بر اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی را به طور کامل تبیین کرد و در پایان به سوالات حاضرین در این همایش به تفصیل پاسخ گفت.

تصاویر

  • لزوم پایبندی سیاست‌گذاران اقتصادی به برنامه‌های بلندمدت به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت