یکشنبه¡ 22 فروردین 1400
خبرها و رویدادها
یکشنبه 10 مرداد 1395
نظرات 0   بازدیدها: 3901
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
انتصاب مهندس دوست حسینی به ریاست هیات عامل صندوق توسعه ملی

انتصاب مهندس دوست حسینی به ریاست هیات عامل صندوق توسعه ملی

رئیس جمهور و رئیس هیأت امنای صندوق توسعه ملی در حکمی "احمد دوست حسینی" را به عنوان عضو و رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب کرد.

مهندس احمد دوست حسینی با پیشنهاد و تایید هیات امناء صندوق توسعه ملی و صدور حکم رییس جمهور و رییس هیات امناء، به سمت عضو و رییس هیات عامل این صندوق منصوب شد.

متن حکم رییس جمهور و رییس هیات امناء صندوق توسعه ملی بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای احمد دوست حسینی

به استناد بند هـ ماده هشتاد و چهارم قانون برنامه پنج ساله توسعه و با عنایت به مصوبه مورخ 1395.4.30 هیأت امنای صندوق توسعه ملی، نظر به مراتب تعهد، تجربه و سوابق مدیریتی جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «عضو و رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی» منصوب می‌شوید.

توفیق شما و سایر اعضای محترم آن صندوق را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی

 

مهندس احمد دوست حسینی پیش از انتصاب به سمت ریاست هیات عامل صندوق توسعه ملی، سمت هایی همچون عضوخبره صنعت در شورای رقابت و قائم مقامی وزیر صنعت، معدن و تجارت در امورتولیدی را در دولت تدبیر و امید بر عهده داشته است.

مهندس دوست حسینی پیشتر نیز دبیرکلی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران تجربه کرده است.  او طی یک دوره 20 ساله هم در بخش های مختلف وزارت صنایع و معادن معاونت های تولید، طرح و برنامه، توسعه صنعتی، پژوهش و فناوری را عهده دار بوده است.

از دیگر مسوولیت های مهندس دوست حسینی می توان به ریاست موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، مدیرکلی صنایع و معادن استان یزد، مدیرکلی برنامه‌ریزی صنعتی وزارت صنایع، عضویت در تعدادی از کمیته‌های برنامه‌ریزی (کمیته و شوراهای تخصصی یا بخشی) برنامه‌های اول، دوم، سوم و چهارم توسعه کشور اشاره کرد.

احمد دوست حسینی، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته برق از دانشگاه شیراز است. 

گفتنی است، احمد دوست حسینی پس از رحیم قربانی، محمدرضا فرزین و سیدصفدر حسینی، چهارمین رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی از بدو تاسیس این صندوق در سال 1389 تاکنون است.

تصاویر

  • انتصاب مهندس دوست حسینی به ریاست هیات عامل صندوق توسعه ملی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت