پنجشنبه¡ 9 بهمن 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 01 خرداد 1395
نظرات 0   بازدیدها: 3925
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
صندوق توسعه ملی 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می کند

صندوق توسعه ملی 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می کند

قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات این صندوق امسال برای رونق تولید و صادرات تسهیلات پرداخت می کند.

به گزارش ایرنا، سید محمد قاسم حسینی، روز پنجشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد افزود: از این مقدار، 20 هزار میلیارد ریال صرف رونق تولید و 20 هزار میلیارد ریال نیز صرف توسعه صادرات می شود.
وی اظهار کرد: این تسهیلات به نحو عادلانه میان استان های برخوردار و کمتر برخوردار توزیع خواهد شد.
حسینی بیان کرد: تقاضا برای اجرای طرح های زیر 10 میلیون دلار در همه استان های کشور پذیرفته می شود و برای پرداخت تسهیلات ارزی به این واحدها محدودیتی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه 80 درصد منابع در اختیار این صندوق، منابع ارزی است گفت: طرح هایی که نیاز به دریافت ارز داشته باشند مورد حمایت این صندوق قرار می گیرند و به اندازه مورد نیاز از این منابع به این گونه واحدها تزریق می شود.
حسینی بیان کرد: پارسال برای نخستین بار هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش گردشگری اختصاص یافت که یک هزار و 800 میلیارد ریال آن در استان های محروم هزینه شد.
وی گفت: این تسهیلات براساس سیاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صرف ساخت هتل های چهار و پنج ستاره شده است.
حسینی افزود: این تسهیلات به نسبت عادلانه ای بین استان های برخوردار و کمتر برخوردار تخصیص داده شده است.
وی بیان کرد: تسهیلات ارزی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی، و وارد کردن مواد اولیه به توجیه صادرات مجدد و نیز صادرات کالا بدون محدودیت پرداخت می شود.
حسینی بیان کرد: صندوق توسعه ملی از سال 1394 شرایط اخذ تسهیلات را آسان تر کرده و پیش شرط هایی مانند داشتن صورت حساب های مالی را برداشته است و بانک های استانی نیز باید به این روند کمک کنند.

تصاویر

  • صندوق توسعه ملی 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می کند

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت