ﺳﻪشنبه¡ 8 مهر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 16 فروردین 1395
نظرات 0   بازدیدها: 3042
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
نقش مهم صندوق توسعه ملی در اجرای اقتصاد مقاومتی
تاجگردون:

نقش مهم صندوق توسعه ملی در اجرای اقتصاد مقاومتی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : صندوق توسعه ملی در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد .
غلامرضا تاجگردون در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به تصویب اساسنامه صندوق توسعه ملی در بررسی لایحه دائمی شدن برنامه های توسعه کشور افزود : یکی از معضلات اقتصاد ایران وابستگی به درآمدهای نفتی است که در اساسنامه صندوق توسعه ملی، منابع نفتی به سمت حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری سوق داده می شود و سهم دولت برای مصرف درآمدهای نفتی در عمل کم شده است. 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : برای مقاوم کردن اقتصاد ، کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی و استفاده از منابع ارزان قیمت برای بخش خصوصی اهمیت زیادی دارد که در اساسنامه صندوق توسعه ملی به آن توجه شده است .
وی اضافه کرد: اساسنامه صندوق توسعه ملی در لایحه دائمی شدن برنامه های توسعه کشور امروز تصویب و سیاست های ابلاغی ، قانون دائمی شد .
تاجگردون خاطرنشان کرد : در اساسنامه صندوق توسعه ملی سهم حداقل 30 درصدی از منابع نفتی و میعانات گازی برای این صندوق در نظر گرفته شده و اجازه هایی برای سرمایه گذاری از محل این منابع در داخل و خارج کشور داده شده و در مجموع برای استحکام صندوق توسعه ملی اقدام خوبی است .

تصاویر

  • نقش مهم صندوق توسعه ملی در اجرای اقتصاد مقاومتی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت