جمعه¡ 9 اسفند 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 16 دی 1394
نظرات 0   بازدیدها: 3035
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
رفع چالش های پیش روی صندوق توسعه ملی به دست توانمند مقام معظم رهبری
سیدصفدر حسینی

رفع چالش های پیش روی صندوق توسعه ملی به دست توانمند مقام معظم رهبری

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به بند 10 سیاست های ابلاغی برنامه ششم توسعه ملی توسط مقام معظم رهبری گفت: با تصویب نهایی احکام ابلاغی در مجلس شورای اسلامی چالش های پیش روی صندوق به طور کامل حل خواهد شد

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی؛ دکتر سیدصفدر حسینی در مراسم پنجمین سالروز تاسیس صندوق توسعه ملی از حل شدن بسیاری از چالش های پیش روی صندوق توسعه ملی در سال 94 گفت و افزود: امروز به دست توانمند مقام معظم رهبری چالش های پیش روی صندوق توسعه ملی حل شد و این حاصل تغییر نگاه به درآمدهای نفتی است.
وی از تنفیذ اساسنامه صندوق توسعه ملی به عنوان اساسنامه دایمی صندوق توسعه ملی در چارچوب سیاست های ابلاغی برنامه ششم توسعه از سوی رهبر انقلاب به عنوان اقدامی بی سابقه نام برد که براساس آن چالش های پیش روی صندوق حل خواهد شد.
وی که در جمع کارشناسان و مدیران صندوق توسعه ملی سخن می گفت  از استقلال مدیریت حساب های ارزی صندوق از بانک مرکزی به عنوان دیگر نتیجه مهمی یاد کرد که از ابلاغیه سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ملی حاصل شده است.
حسینی با اشاره به دیگر نتایج حاصل از ابلاغیه سیاست های کلی برنامه ششم توسعه گفت: علی رغم کاهش چشمگیر درآمدهای دولت در پی کاهش قیمت نفت، باز هم تعهد بالای دولت و شخص رییس جمهورمحترم به سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری که با تلاش مجمع تشخیص مصلحت تهیه و تنظیم شده است،احکام تصویب و به تصمیم گیری مجلس سپرده شده است.
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تصویب کامل احکام سیاست های کلی برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه این احکام در مجلس شورای اسلامی نیز تصویب شود دیگر اساسنامه و تکالیف صندوق توسط مجلس و دولت قابل تغییر نخواهد بود و این امر کمک زیادی به صندوق توسعه ملی در ایفای رسالت خویش در اقتصاد کشور خواهد داشت.
وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی در ادامه ضمن قدردانی از هیأت نظارت صندوق توسعه ملی و دستگاه های نظارتی بر اهمیت رصد فعالیت های صندوق توسط هیأت نظارت تاکید کرد و گفت: وجود همین هیأت نظارت و دستگاه های نظارتی است که از انحراف صندوق توسعه ملی از اهدافش جلوگیری می کند و سبب بقا و دوام صندوق توسعه ملی می شود.
وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد که با تلاش مستمر کارکنان صندوق توسعه ملی در طول دو سال گذشته، حساب های صندوق از ابتدای فعالیت تاکنون  شفاف شده مطالبات معوق آن به صفر رسیده است.
دکتر محمدسعید نوری نائینی، عضو هیئت عامل و معاون اقتصادی صندوق نیز در این مراسم طی سخنانی از عملکرد و فعالیت ای این معاونت در طول یکسال گذشته گفت و افزود: دغدغه معاونت اقتصادی در تبیین و نهادینه کردن فلسفه و جودی صندوق توسعه ملی در افکار نخبگان و آحاد جامعه است.  
وی گفت تغییر نگاه به نفت از درآمد به منبعی برای ایجاد ثروت های زاینده و ماندگار رسالت مهمی است که برعهده صندوق توسعه ملی گذاشته شده است.
معاون اقتصادی صندوق توسعه ملی، عناوین "مدیریت یکپارچه پرتفو و ریسک" و  " اصول و شاخص های حاکمیت در صندوق های ثروت ملی" ازجمله مطالعات جدی و علمی بر شمرد که در راستای تبیین اهداف و عملکرد صندوق توسعه ملی توسط این معاونت تهیه و تدوین شده است.
وی در پایان از آغاز تدوین برنامه استراتژیک صندوق توسعه ملی و اتمام روند تهیه گزارش عملکرد سالانه صندوق در معاونت متبوع خود خبر داد.
مسعود مزینی دیگر عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی و معاون سرمایه گذاری خارجی صندوق توسعه ملی نیز در سخنان خود از بستر سازی مناسب برای حضور صندوق توسعه ملی در بازارهای پولی و مالی خارجی خبر داد و گفت: زیر بناهای انجام کار سرمایه گذاری خارجی در حال آماده شدن است و به امید خدا بعد از رفع تحریم های اقتصادی، صندوق توسعه ملی آمادگی کامل برای انجام سرمایه گذاری خارجی خواهد داشت.
در پایان این مراسم نیز دکتر محمدرضا شجاع الدینی، عضو هیأت عامل و معاون سرمایه گذاری داخلی، ضمن قدردانی از دکتر سیدصفدر حسینی به خاطر پیگیری مشکلات صندوق در عرصه تصمیم سازی اقتصادکشور، توضیحاتی را درباره عملکرد این معاونت ارائه کردو خاطر نشان کرد که سرمایه گذاری های ریالی صندوق توسعه ملی به طور کامل ساماندهی شده و به زودی سرعت عمل در این بخش به کمتر از 6 ماه خواهد رسید.

تصاویر

  • رفع چالش های پیش روی صندوق توسعه ملی به دست توانمند مقام معظم رهبری

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت