دوشنبه¡ 31 شهریور 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 22 دی 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3306
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
ناخنک زدن به صندوق توسعه ملی مخالفت با اصول علمی و قطعی است
توکلی در اخطاری قانونی:

ناخنک زدن به صندوق توسعه ملی مخالفت با اصول علمی و قطعی است

نماینده تهران در مجلس هدف از تأسیس صندوق توسعه ملی را اشتغال‌زایی برای جوانان خواند و گفت: اگر به هر دلیلی به این صندوق ناخنک بزنیم، با یک اصل ملی و قطعی مخالفت کرده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی به نقل از فارس، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه 22 دی ماه) پارلمان در اخطاری با استناد به اصل 110 قانونی اساسی با اشاره به ماده الحاقی 26 در لایحه خروج از رکود، اظهار داشت: سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح دارد که منابع صندوق توسعه ملی صرفاً برای مصارف غیردولتی هزینه شود.

وی افزود: دولت برای اینکه این مشکل را حل کند، یک صفت غیردولتی در لایحه آورده است، در حالی که تمام اعضای این مؤسسه دولتی بوده و در تبصره 4 نیز تصریح می‌رود شده که اگر منحل شود مالک آن دولت است، پس قید «غیردولتی» آن را از حالت دولتی بودن خارج نمی‌کند.

توکلی با تأکید بر ممنوع بودن مصرف منابع صندوق توسعه ملی برای مصارف دولتی گفت: تجربه مطالعات اقتصادی نشان داده است که متوسط رشد بلندمدت کشورهایی که منابع نفتی و طبیعی دارند کمتر از نرخ رشد بلندمدت کشورهایی است که این منابع را ندارند.

وی از این وضعیت با عنوان نکبت منابع نام برد و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب به درستی و با دقت کافی، صندوق توسعه ملی را تأسیس کردند تا اثر نکبت‌زای منابع طبیعی را به رونق اقتصادی تبدیل کنند.

نماینده تهران در مجلس هدف از تأسیس صندوق توسعه ملی را اشتغال‌زایی برای جوانان از طریق انتقال بخشی از درآمدهای نفتی و گازی به این صندوق با هدف سرمایه‌گذاری در بخش‌های خصوصی و تعاونی ذکر کرد و یادآور شد: اگر به هر دلیلی به منابع صندوق توسعه ملی ناخنک بزنیم، با یک اصل ملی و قطعی مخالفت کرده‌ایم و شورای نگهبان نیز قطعآً آن را رد خواهد کرد.


تصاویر

  • ناخنک زدن به صندوق توسعه ملی مخالفت با اصول علمی و قطعی است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت