چهارشنبه¡ 7 اسفند 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 20 دی 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3358
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
6000 میلیارد ریال برای مناطق کمتر برخوردار اختصاص یافت
از سوی صندوق توسعه ملی صورت گرقت

6000 میلیارد ریال برای مناطق کمتر برخوردار اختصاص یافت

6000 میلیارد ریال منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه استان های کمتر برخوردار کشور اختصاص یافت. این رقم علاوه بر اعتبارات تخصیص یافته در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با اعلام این خبر در جمع استانداران این مناطق گفت: این رقم به منظور توجه بیشتر به تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی و تعاونی و در جهت تقویت توازن منطقه ای، به مناطق کمتر برخوردار تعلق می گیرد.

به گفته سید صفدر حسینی، استان های آذربایجان غربی، ایلام، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، لرستان، کردستان، کرمانشاه و کهکیلویه و بویراحمد از جمله این استان ها هستند.

وی که در جمع استانداران این هشت استان سخن می گفت، همچنین از تغییر در رویکرد صندوق به شناسایی مناطق محروم خبر داد و افزود: از این پس در چهارچوب سیایت توازن منطقه ای، همه شهرهای این استان ها و در واقع همه استان جزو مناطق محروم به شمار می روند و تسهیلات صندوق توسعه ملی با شرایط ویژه به آنها تعلق می گیرد.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به اینکه 6000 میلیارد ریال برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعاونی در این استان ها اختصاص یافته است، اظهار داشت: 3000 میلیارد ریال به طرح های دارای توجیه فنی و اقتصادی در بخش صنعت و معدن و گردشگری و 3000 میلیارد ریال نیز به بخش کشاورزی تعلق می گیرد.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به استانداران پیشنهاد کرد اهتمام ویژه ای به برنامه ششم توسعه و مشارکت در تدوین شاخص های توسعه استان های تحت مدیریت خود  - چه در سیاست های کلی برنامه و چه احکام و مواد قانونی- داشته باشند.

تصاویر

  • 6000 میلیارد ریال برای مناطق کمتر برخوردار اختصاص یافت

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت