دوشنبه¡ 5 اسفند 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 15 دی 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3811
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
افزایش 3 درصدی سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در لایحه بودجه 94
در جلسه کمیسیون انرژِی مجلس تصویب شد:

افزایش 3 درصدی سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در لایحه بودجه 94

عضو کمیسیون انرژِی مجلس، بایادآوری اینکه سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت و گاز در لایحه بودجه سال گذشته 29 درصد بوده است، گفت: پیشنهاد نمایندگان در مورد افزایش این رقم به 32 درصد در جلسه امروز کمیسیون انرژِی مجلس مطرح و تصویب شد که باید در کمیسیون تلفیق مطرح و نهایی شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، موسی احمدی با اشاره به جلسه  صبح شنبه 13 دی ماه، کمیسیون انرژِی به منظور طرح و بررسی پیشنهادهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال 1394 کل‌کشور، گفت: در این جلسه پیشنهادات و موارد متعددی مطرح شد که برخی از آنها به تصویب رسید و باید در کمیسیون تلفیق بررسی و نهایی شود.

نماینده مردم دیر،کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای افزود: افزایش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای حاصل از صادرات نفت وگاز یکی از پیشنهادهایی بود که نمایندگان در این جلسه عنوان کردند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: طبق برنامه پنجم توسعه سهم صندوق توسعه ملی از صادرات نفت و گاز از 20 درصد شروع شده و هر سال باید سه درصد به این سهم اضافه شود و با توجه به اینکه سال آینده سال پایانی برنامه پنجم توسعه است پس در سال 94 سهم صندوق توسعه ملی باید به 32 درصد افزایش یابد.

احمدی ادامه داد: این در حالی است که دولت  در لایحه بودجه سال 94 پیشنهادی دولت سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز را  20 درصد  اعلام کرده است و این رقم مورد تائید نمایندگان نیست و پیشنهاد اصلاح آن را مطرح کردند.

وی بایادآوری اینکه سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت و گاز در لایحه بودجه سال گذشته 29 درصد بوده است، تصریح کرد: پیشنهاد نمایندگان در مورد افزایش این رقم به 32 درصد در جلسه امروز کمیسیون انرژِی مجلس مطرح و تصویب شد که باید در کمیسیون تلفیق مطرح و نهایی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در تبصره 2 ماده واحده لایحه بودجه 94 سهم صندوق توسعه از صادرات نفت و گاز 20 درصد منظور شده که این مغایر ماده 84 قانون برنامه پنجم و بند 18 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است که در آن افزایش سالیانه سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز تا قطع وابستگی بودجه به نفت پیش‌بینی شده است.

تصاویر

  • افزایش 3 درصدی سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در لایحه بودجه 94

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت