جمعه¡ 24 مرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
یکشنبه 29 تیر 1393
نظرات 0   بازدیدها: 2852
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
مقصد جدید سرمایه گذاری های صندوق های ثروت ملی
هند:

مقصد جدید سرمایه گذاری های صندوق های ثروت ملی

چندین صندوق ثروت ملی و صندوق بازنشستگى خارجی در تلاش برای افزایش سرمایه گذاری های خود در هند می باشند.

تهران- روابط عمومی صندوق توسعه ملی

بمبئی: چندین صندوق ثروت ملی  و صندوق بازنشستگى خارجی در تلاش برای افزایش سرمایه گذاری های خود در هند می باشند. حداقل سه صندوق ثروت ملی از کشورهای آسیای غربی  بیش از 5 میلیارد دلار در هشت ماه گذشته در هند سرمایه گذاری کرده اند و یک صندوق بازنشستگى جهانی متعهد به انجام سرمایه گذاری در این کشور  به میزان 450 میلیون دلار شده است.

دو صندوق دیگر نیز در حال بررسی سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات و توسعه زیرساخت های هند می باشند.
رئیس یک صندوق املاک و مستغلات گفت: «دیگر ریسک بازدهی  مشکل اصلی سرمایه گذاری نمی باشد و این صندوق ها می توانند اقدام به سرمایه گذاری های بلندمدت تر نمایند. »
صندوق ثروت ملی ابوظبی (سازمان سرمایه گذاری ابوظبی )  که حدود 500 میلیون دلار در دهه ی اخیر سرمایه گذاری کرده است همچنان به دنبال انجام سرمایه گذاری های بیشتر در هند می باشد. شرکت برق ابوظبی تاگا ، که متعلق به  صندوق ثروت ملی ابوظبی است، 51 درصد سهام  پروژه های برق حرارتی گروه جایپی  را به ارزش 1.5 میلیارد دلار به صورت مشترک با یک صندوق بازنشستگی کانادایی و یک صندوق محلی  که در سرمایه گذاری های جایگزین فعالیت می کند ، خریداری کرده اند.
صندوق ثروت ملی عمان (صندوق ذخیره ی عمومی کشور عمان )، صندوق ثروت ملی سنگاپور (شرکت سرمایه گذاری دولت سنگاپور ) و صندوق تماسک  متعهد به سرمایه گذاری به میزان 200 میلیون دلار در یک صندوق معاملات املاک در هند می باشند. این صندوق توسط شرکت مالی توسعه ی مسکن هند  (بزرگ‌ترین تامین کننده ی وام مسکن در هند) اداره می‌شود.
در ماه می سال گذشته، قطر مبلغ 1.26 میلیارد دلار برای 5% سهام یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات موبایل با نام بارتی ایرتل  هزینه کرد.
صندوق بازنشستگی کانادا با 218.1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، دو شرکت سرمایه گذاری مشترک   در سال قبل در هندوستان تاسیس نمود.
این صندوق بازنشستگی کانادایی یک شرکت سرمایه گذاری مشترک را با  همکاری یک شرکت توسعه دهنده ی املاک و مستغلات  تاسیس نمود تا در معاملات املاک تجاری هند سرمایه گذاری کند. همچنین، با مشارکت یک شرکت هندی دیگر ، یک شرکت تامین مالی املاک و مستغلات که در زمینه ی تامین مالی ساختارمند  فعال خواهد بود، راه اندازی نمود. این صندوق متعهد به پرداخت  200 میلیون دلار به شرکت اول و 250 میلیون دلار  به شرکت دوم می باشد.
مارک وایزمن ، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کانادا بیان کرد این صندوق به‌صورت مداوم در حال جا به جایی سرمایه ی خود بوده به طوری که نمی توان به طور مشخص عنوان کرد که هر دلار دارایی این صندوق در نهایت در کجا سرمایه گذاری شده است.
 صندوق بازنشستگی کانادا بعد از شعبه ی خود در هنگ کنگ، دومین شعبه ی خود را در هند بازگشایی نمود.  تحلیل گران معتقدند که جریان نقدینگی به سمت هند شدت خواهد یافت چرا که ژاپن این اجازه را به صندوق بازنشستگی خود داده است تا مبلغ 1.26 تریلیون دلار در دارایی های جایگزین در خارج از کشور سرمایه گذاری کنند.

سانجی کریشنان  مدیر اجرایی شرکت PwC گفت: «این صندوق ها که تاکنون عمدتاً در صندوق های سهام خصوصی  هند سرمایه گذاری می کردند، اکنون در تلاش برای سرمایه گذاری مستقیم در دارایی های بلند مدت تر هستند. برای سرمایه گذاری های بلند مدت تر، هند هدف بهتری محسوب می گردد.»

 ترجمه : نگین حیدری زاده 

____________________________________

منبع: http://economictimes.indiatimes.com


تهیه شده در مدیریت همکاری های بین الملل


تصاویر

  • مقصد جدید سرمایه گذاری های صندوق های ثروت ملی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت