جمعه¡ 24 مرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 24 تیر 1393
نظرات 0   بازدیدها: 2494
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
جعفرزاده: مجلس موظف به نظارت بر حفظ منابع صندوق توسعه ملی است
بااشاره به طرح نمایندگان جهت تامین وام ازدواج از صندوق توسعه

جعفرزاده: مجلس موظف به نظارت بر حفظ منابع صندوق توسعه ملی است

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جمعی از نمایندگان مجلس برای برداشت 500 میلیون دلار از صندوق توسعه جهت پرداخت وام ازدواج، گفت که مجلس بر اساس تاکید مقام معظم رهبری موظف به نظارت بر حفظ منابع این صندوق است تا منابع آن به سمت تولید برود.
 به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی و به نقل از ایسنا، غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد: صندوق توسعه ملی در کشور ما نیز مثل همه جای دنیا با یک هدف مشخص ایجاد شده است؛ ذخیره منابعی که متعلق به نسل‌های بعد است و هزینه آن به سمت تولید و توسعه هدفی است که از تاسیس صندوق توسعه ملی به دنبال آن بوده‌ایم.

وی افزود: اگر بخواهیم به دلیل کم‌کاری یا مقاومت بانک‌ها برای حفظ منابع و عدم پرداخت تسهیلات، به صندوق توسعه ملی دست‌درازی کنیم و از منابع صندوق به بانک‌ها بدهیم بدعت بدی خواهد بود و از این به بعد همین اتفاق در حوزه‌های مسکن، اشتغال و ... نیز تکرار می‌شود چرا که به هر حال بانک‌ها باید منابع جذب کنند و اگر این بدعت ایجاد شود بانک‌ها سعی می‌کنند با فشار به مجلس از صندوق توسعه ملی برداشت کنند.

نماینده مردم رشت پرداخت تسهیلات برای ازدواج جوانان را امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد و گفت: قطعا پرداخت وام ازدواج باید در اولویت کار بانک‌ها قرار گیرد اما تامین منابع این تسهیلات هم باید توسط خود بانک‌ها انجام شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: مجلس موظف است بر اساس تاکید مقام معظم رهبری روی حفظ منابع صندوق توسعه ملی نظارت کند تا این منابع به سمت تولید و حمایت از صنایع تولیدی و کشاورزی پیش برود.

جعفرزاده با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت بانک‌ها، گفت: دولت آقای روحانی باید انرژی و وقت لازم را بگذارد تا ضعفی که در این زمینه به وجود آمده را برطرف کند. 

تصاویر

  • جعفرزاده: مجلس موظف به نظارت بر حفظ منابع صندوق توسعه ملی است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت