جمعه¡ 17 مرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 23 تیر 1393
نظرات 0   بازدیدها: 2575
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
استفاده از منابع صندوق برای وام ازدواج درست نیست
قائم مقام صندوق توسعه ملی؛

استفاده از منابع صندوق برای وام ازدواج درست نیست

قائم مقام صندوق توسعه ملی از انعقاد قرارداد عاملیت تسهیلات ارزی تا دو روز آینده خبر داد و گفت: ‌اینکه منابع صندوق برای وام ازدواج جوانان استفاده شود، درست نیست.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، سید محمد قاسم حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه نظام‌نامه اعطای تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی در جلسه هیأت امنای صندوق با حضور رئیس‌جمهور تصویب شده است، اظهار داشت: قرار است صورت‌جلسه‌ای این موضوع امروز به صندوق ابلاغ و پس از آن به اجرا گذاشته شود.

قائم مقام صندوق توسعه ملی با بیان اینکه در حال حاضر قرارداد عاملیت برای تسهیلات ریالی از سوی صندوق با بانک‌های عامل منعقد شده است، تصریح کرد: همچنین برای تسهیلات ارزی منتظر ابلاغ نظام‌نامه این تسهیلات هستیم و در صورتی که امروز به صندوق برسد، در 2 روز آینده قرارداد آن با بانک‌های عامل‌ منعقد خواهد شد.

وی تاکید کرد: اعتبار کلی قرارداد عاملیت حدود 20 میلیارد دلار است که 10 تا 15 میلیارد دلار آن باید در بحث سرمایه‌گذاری خارجی انجام شود و مابقی آن در بخش تسهیلات ارزی با بانک‌های عامل قرارداد منعقد می‌شود.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود، طرحی از سوی نمایندگان مجلس به مبلغ 500 میلیون دلار برای تسهیلات ازدواج جوانان ارائه شده، گفت: منابع صندوق باید در بخش‌های تولید و توسعه‌ای سرمایه‌گذاری شود.

حسینی ادامه داد: اعضای هیأت عامل صندوق خیلی با این گونه موضوعات موافق نیستند.

قائم مقام صندوق توسعه ملی با اشاره به انعقاد قرارداد عاملیت در بخش تسهیلات ریالی با 3 بانک جدید نیز بیان داشت: بانک انصار 50 میلیارد تومان، بانک ملت 150 میلیارد تومان و اقتصاد نوین 100 میلیارد تومان به تازگی قرارداد منعقد کرده‌اند.

تصاویر

  • استفاده از منابع صندوق برای وام ازدواج درست نیست

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت