جمعه¡ 9 آبان 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 30 اردیبهشت 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3034
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
شناسایی اهلیت سرمایه‌گذاران برای استفاده از تسهیلات صندوق ضروری است

شناسایی اهلیت سرمایه‌گذاران برای استفاده از تسهیلات صندوق ضروری است

شناسایی اهلیت سرمایه‌گذاران و صاحبان صنعت و همچنین بخش خصوصی واقعی برای دریافت تسهیلات و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی بسیار مهم است.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، دکتر سید صفدر حسینی رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با بیان این مطلب در نشست با جمعی از استانداران گفت: نقش استانداران در توسعه استان‌ها، بهبود وضعیت فعلی اقتصاد و همچنین خروج از رکود، نقش مهمی است. صندوق نیز به این نقش واقف بوده و شرایط را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد.
وی با بیان این که اگر دولتی موفق بوده به دلیل عملکرد مجموعه استانداران و تحرک به وجود آمده توسط آنان در بدنه اقتصاد بوده است، افزود: صندوق توسعه ملی به عنوان یک پدیده نوظهور می‌تواند نقش مهمی در تحقق آرمان‌های قانون اساسی و اهداف سند چشم انداز ایفا نماید.
وی تأکید کرد که اولویت های مطرح شده در سیاست کلی اقتصاد مقاومتی، اولویت‌های جدی صندوق توسعه ملی است. صندوق توسعه ملی سعی دارد که آن‌ها را در مدیریت پرتفوی صندوق مورد توجه جدی قرار دهد.
به گفته وی، 80 درصد منابع صندوق توسعه ملی ارزی است و باید در طرح های اقتصادی که دارای توجیه فنی و مالی و اقتصادی است، سرمایه گذاری شود.
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اشاره کرد: نباید صندوق توسعه ملی به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار شود و لذا یکی از اصول مهم و مستحکم ارائه تسهیلات اثر بخش بودن و بازگشت منابع آن است. در انتخاب طرح ها باید دقت لازم و کافی بعمل آید. با توجه به کمیابی منابع، نباید به دنبال طرح های خرد و بی تأثیر و کم فایده بود.

تصاویر

  • شناسایی اهلیت سرمایه‌گذاران برای استفاده از تسهیلات صندوق ضروری است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت