جمعه¡ 9 آبان 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 09 اردیبهشت 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3546
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
صندوق توسعه ملی در صدد ایجاد تحرک لازم در اقتصاد کشور است
دکتر سید صفدر حسینی:

صندوق توسعه ملی در صدد ایجاد تحرک لازم در اقتصاد کشور است

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه این صندوق در سال 93 در صدد ایجاد تحرک لازم در اقتصاد کشور است، گفت: سود تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی 15 درصد است اما در نقاطی که در بخشنامه دولت تحت عنوان نقاط محروم شناخته شده است، 11 درصد محاسبه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، دکتر سید صفدر حسینی در نشست شورای اداری استان بوشهر گفت: با تدبیر دولت و دستور رییس جمهوری، صندوق توسعه ملی در سال 93 برنامه دارد با کمک به بخش خصوصی و همکاری استانداران و مدیران، تحرک لازم را در اقتصاد استان‌ها و کشور ایجاد کند.
 
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی افزود: در این ارتباط برای همه بخش‌های کشاورزی، آب، گردشگری، تولید گلخانه‌ای و صنایع تبدیلی و تکمیلی، پرورش میگو، آبزیان و دامپروری، تسهیلات لازم را با نرخ سودهای بسیار مناسب برای بخش خصوصی تجهیز کرده‌ایم.
 
وی خاطرنشان کرد: سود تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی 15 درصد است اما در نقاطی که در بخشنامه دولت تحت عنوان نقاط محروم شناخته شده است، 11 درصد محاسبه می‌شود و دوره آن نیز دو سال بیشتر بوده و 10 ساله است.
 
حسینی ادامه داد: همچنین در مناطق محروم، آورده متقاضی20 درصد کاهش یافته است تا در استان‌ها تحرکی در حوزه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال بوجود آید.
 
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: اولویت‌های توسعه استان بوشهر نیز که در این جلسه از سوی مسئولان این استان به آنها اشاره شد همان اولویت‌های صندوق توسعه ملی است که به بانک‌ها اعلام شده تا بر اساس این اولویت‌ها کار کنند.
 
وی یادآور شد: تسهیلات صندوق توسعه ملی سقف ندارد و فقط طرح باید توجیه فنی، مالی و اقتصادی داشته باشد زیرا در صورت نداشتن این شرایط، طرح تایید نمی‌شود ولی اگر این شرایط داشته باشد، تسهیلات می‌گیرد و میزان تسهیلات نیز سقفی ندارد.
 
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: میزان سود تسهیلات این صندوق در حوزه گردشگری 16 درصد است و استان باید بخش خصوصی را برای احداث مجموعه‌های بزرگ گردشگری و هتل‌سازی با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی آماده و معرفی کند.
 
وی افزود: در حوزه صنعت و معدن هم سرمایه در گردش وهم طرح‌های توسعه‌ای دیگر به واحدهای تولیدی تسهیلات داده می‌شود اما این طرح‌ها حتی‌المقدور باید طرح‌های بزرگ باشد.
 
دکتر حسینی تأکید کرد: در بخش تسهلات ارزی برای طرح‌های بزرگ که توجیه اقتصادی، فنی و مالی دارند، صندق توسعه ملی در قالب سرمایه در گردش و توسعه آماده حمایت است.
 
منبع: ایرنا

تصاویر

  • صندوق توسعه ملی در صدد ایجاد تحرک لازم در اقتصاد کشور است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت