جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
پنجشنبه 28 فروردین 1393
نظرات 0   بازدیدها: 11762
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
موجودی فعلی صندوق توسعه ملی؛ تسهیلات ویژه صندوق برای مناطق محروم
دکتر سید صفدر حسینی اعلام کرد:

موجودی فعلی صندوق توسعه ملی؛ تسهیلات ویژه صندوق برای مناطق محروم

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد: در حال حاضر 14.6 میلیارد دلار از منابع صندوق برای طرح‌های در دست اجرا مسدود شده و موجودی فعلی صندوق 22.2 میلیارد دلار است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر سید صفدر حسینی، پنجشنبه در نشست اعضای هیئت عامل صندوق توسعه ملی با معاون اول رئیس‌جمهور، گزارشی از آخرین موجودی، میزان اعتبارات ریالی و ارزی پرداخت شده و اولویت‌های کاری صندوق در سال 1393 ارائه کرد.
 
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: از سال 1389 که صندوق توسعه ملی شکل گرفته تا کنون در مجموع 59.8 میلیارد دلار به این صندوق واریز شده است که از آن، مبالغی تحت عنوان تسهیلات ارزی، تسهیلات ریالی، عیدانه و پرداخت‌های خاص انجام گرفته است.
 
وی افزود: در حال حاضر 14.6 میلیارد دلار از منابع صندوق برای طرح‌های در دست اجرا مسدود شده و موجودی فعلی صندوق 22.2 میلیارد دلار است.
 
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: در این مدت برای طرح‌های مهمی همچون پتروشیمی 3.3 میلیارد دلار، فولاد 1.6 میلیارد دلار، نیروگاهی 2.6 میلیارد دلار پرداخت صورت گرفته است.
 
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی تاکید کرد: اولویت اصلی صندوق پرداخت اعتبارات مناسب برای توسعه صنایع و کشاورزی کشور است.
 
وی تاکید کرد: این اعتبارات در مناطق محروم با سود 4 درصد کمتر و دوره بازگشت 2 سال طولانی‌تر پرداخت می‌شود.
 
دکتر سید صفدر حسینی افزود: در ساختار جدید صندوق توسعه ملی، مرکز مشاوره‌ای جهت تعامل با نخبگان و صاحبنظران دانشگاهی پیش‌بینی شده است تا از منابع صندوق به بهترین نحو برای توسعه کشور بهره‌برداری شود.

تصاویر

  • موجودی فعلی صندوق توسعه ملی؛ تسهیلات ویژه صندوق برای مناطق محروم

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت