جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
پنجشنبه 28 فروردین 1393
نظرات 0   بازدیدها: 2778
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
دولت هیچ مصوبه‌ای برای برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته‌ است
معاون اول رئیس جمهور:

دولت هیچ مصوبه‌ای برای برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته‌ است

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده در برخی رسانه‌ها، گفت: دولت و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هیچ مصوبه‌ای در خصوص برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته و اصرار دارد که به هیچ وجه از منابع صندوق در بودجه کشور استفاده نشود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری، پنجشنبه در ملاقات با اعضای هیئت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: در این ابلاغیه، تکالیف مهمی برای صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده که باید به دقت پیگیری و اجرایی شود.
 
دکتر جهانگیری، خروج از رکود را از اصلی‌ترین سیاست‌های دولت در سال جاری دانست و افزود: با استفاده مناسب از منابع و اعتبارات صندوق توسعه ملی، می‌توان سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی را تامین و زمینه خروج از رکود را فراهم کرد.
 
معاون اول رئیس جمهور از جهتگیری صندوق توسعه ملی برای توجه ویژه به مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور استقبال کرد و افزود: با استفاده از این اعتبارات می‌توان مشکلات این مناطق را برطرف کرد.
 
دکتر جهانگیری بر اهمیت افزایش صادرات غیرنفتی تاکید کرد و افزود: استفاده از منابع صندوق در صنایع بزرگ کشور می‌تواند زمینه افزایش صادرات آنها را فراهم کند.
 
معاون اول رئیس جمهور از استانداران و دیگر مسئولان کشور دعوت کرد تا طرح‌های مناسب بخش خصوصی در استان را هر چه سریع‌تر به بانک‌های عامل معرفی کنند تا همه استان‌های کشور بتوانند از منابع و تسهیلات صندوق استفاده کنند.
 
دکتر جهانگیری ضمن تشکر از زحمات اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی افزود: از این صندوق انتظار می‌رود به گونه‌ای فعالیت کنند که با کمترین اثر تورمی، بیشترین بهره اقتصادی به دست آید.

تصاویر

  • دولت هیچ مصوبه‌ای برای برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته‌ است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت