جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 20 فروردین 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3381
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
تامین منابع مالی پیمانکاران ایرانی در ونزوئلا از محل منابع صندوق توسعه
دکتر سیدصفدر حسینی اعلام آمادگی کرد

تامین منابع مالی پیمانکاران ایرانی در ونزوئلا از محل منابع صندوق توسعه

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در دیدار با سفیر ونزوئلا، توسعه همکاری‌های ایران و ونزوئلا را راهبردی دانست و گفت: صندوق توسعه ملی در چارچوب اساسنامه خود می‌تواند منابع مالی مورد نیاز پیمانکاران ایرانی را در ونزوئلا انجام دهد که البته بخش نفت می‌تواند حائز اهمیت بیشتری در این زمینه باشد.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، دکتر سید صفدر حسینی در دیدار سفیر ونزوئلا، با اشاره به فعالیت‌های بخش خصوصی ایران در ونزوئلا در زمینه‌های مسکن و تراکتورسازی، نسبت به توسعه همکاری‌ بین بخش‌های اقتصادی دو کشور ابراز امیدواری کرد.
 
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با تبیین استراتژی صندوق توسعه ملی، از اعمال اصلاحات در استراتژی، خط مشی، عملکرد و شیوه عملیات صندوق توسعه ملی ظرف ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خارج از کشور و سرمایه‎گذاری خارجی در داخل کشور از اولویت‌های صندوق توسعه ملی است.
 
بر طبق این گزارش، «زابرانو نوتپ کنت رراس» سفیر ونزوئلا نیز به جنگ اقتصادی که توسط برخی نهادهای مالی آمریکایی و اروپایی بر کشورش تحمیل شده است اشاره کرد و با ابراز تأسف نسبت به کاهش ارزش پولی ملی ونزوئلا، گفت: دولت ونزوئلا در صدد تدابیری برای کسب رشد اقتصادی چهار درصدی است و در همین راستا برای گسترش همکاری‌ها و جلب سرمایه ایرانی آمادگی کامل دارد.
 
پیشنهاد سفیر ونزوئلا؛ ایجاد مناطق آزاد تجاری و اقتصادی بین ایران و ونزوئلا
 
وی ونزوئلا را دروازه ورود به کشورهای منطقه کارائیب دانست و گفت: با توجه به تجربه موفق ایجاد مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در برخی کشورهای آمریکای لاتین، امکان تکرار همان تجربه بین ایران و ونزوئلا، امری خوشایند برای ونزوئلاست.
 
سفیر ونزوئلا تصریح کرد: ایجاد مناطق آزاد تجاری و اقتصادی بین ایران و ونزوئلا منجر به تسهیل صادرات خدمات و محصولات ایرانی به ونزوئلا و 17 کشور منطقه می‌شود.
 
زابرانو نوتپ کنت رراس، با قدردانی از ایران در ارائه کمک‌های فنی و تکنولوژیک به ونزوئلا، به تولید برخی خودروهای ایرانی مانند سمند و پراید در سال‌های اخیر در این کشور اشاره کرد و گفت: از آنجا که ونزوئلا برای دو برابر کردن تولید نفت خود برنامه دارد، از سرمایه و دانش فنی ایران استقبال می‌کند.
 
پیشنهاد راه‌اندازی دفتر صندوق توسعه ملی در ونزوئلا
 
وی با ابراز امیدواری نسبت به طرح پیشنهادات و نوع همکاری‌های فی مابین ونزوئلا با صندوق توسعه ملی ایران در جلسات کمیسیون مشترک دو کشور، پیشنهاد کرد که دفتر صندوق توسعه ملی در ونزوئلا تشکیل شود.
 
سفیر ونزوئلا همچنین در این دیدار، منابع صندوق ونزوئلا را حدود 25 میلیارد دلار و منابع بانک مرکزی این کشور را حدود 27 تا 30 میلیارد دلار اعلام کرد.

تصاویر

  • تامین منابع مالی پیمانکاران ایرانی در ونزوئلا از محل منابع صندوق توسعه

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت