جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
جمعه 01 فروردین 1393
نظرات 0   بازدیدها: 3106
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
میزان اعتبار تزریق شده صندوق به اقتصاد ملی
دکتر سید صفدر حسینی اعلام کرد:

میزان اعتبار تزریق شده صندوق به اقتصاد ملی

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد: صندوق توسعه ملی در شرایط خاص سه سال اخیر کشور که با اعمال تحریم‌های ظالمانه، اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده بودند توانست با منابع عظیم در اختیار خود (حدود شصت میلیارد دلار دارایی) جایگزین مناسبی برای شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ بین‌المللی داشته باشد و از این رهگذر بالغ بر بیست و چهار میلیارد دلار تسهیلات ارزی و بیش از هفتاد هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی ر...
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، دکتر سید صفدر حسینی همراه با فرا رسیدن بهار طبیعت، در پیامی با تبریک حلول سال 1393 و آغاز چهارمین سال شروع فعالیت صندوق توسعه ملی، ابراز امیدواری کرده است: این صندوق که با تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و در راستای بند (22) سیاست‌های کلی ناظر بر برنامه پنجم ایجاده شده بتواند به عنوان یک نهاد پولی و مالی قدرتمند ملی و بین‌المللی تقش خود را در اقتصاد ملی بر اساس مأموریت‌های محوله ایفا نماید.
 
در ادامه این پیام آمده است: صندوق توسعه ملی تلاش خواهد کرد در جهت تحقق اهداف خود که همانا تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت و گاز به ثروت‌های ماندگار و مولد و نیز حفظ سهم نسل‌های آینده از این منابع است، با تأمین مالی طرح‌های بزرگ اقتصادی در داخل و خارج از کشور و نیز سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و مالی خارجی به درستی از منابع در اختیار خود صیانت نموده و آن را به سرمایه‌های زاینده اقتصادی تبدیل نماید. تأمین مالی طرح‌های بزرگ اقتصادی در بخش آب و کشاورزی، نفت و گاز، صنعت و معدن، ساختمان و ... خود تأییدی بر این ادعاست.
 
این پیام می‌افزاید: صندوق توسعه ملی در شرایط خاص سه سال اخیر کشور که با اعمال تحریم‌های ظالمانه، اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده بودند توانست با منابع عظیم در اختیار خود (حدود شصت میلیارد دلار دارایی) جایگزین مناسبی برای شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ بین‌المللی داشته باشد و از این رهگذر بالغ بر بیست و چهار میلیارد دلار تسهیلات ارزی و بیش از هفتاد هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی را به طرح‌های داخلی و یا به عبارتی به اقتصاد ملی تزریق نماید تا جایی که هیچ‌گونه کمبود و خلائی که ناشی از عدم حضور تأمین‌کنندگان مالی خارجی در اقتصاد کشور بود احساس نشود.
 
علاوه بر این، صندوق توسعه ملی توانست با عضویت در مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی (IFSWF) خود را به جهانیان معرفی نموده و در مدت زمان کوتاهی در زمره بیست صندوق بزرگ دنیا قرار گیرد، ضمن آن‌که با عملکرد بسیار مناسب خود در رده‌های مدیریتی درجه شفافیت عملکرد خود را از 64 در سال 2011 به 28 در سال جاری افزایش دهد.
 
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرده است: این صندوق در حال حاضر به عنوان یک صندوق بزرگ بین‌نسلی و بین‌المللی با ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسی و علمی داخلی و نیز با استفاده از مشاورین معتبر بین‌المللی گام‌های بزرگی را برداشته است که البته با توجه به جوانی خود هنوز راه درازی را در پیش رو دارد.
 
دکتر سید صفدر حسینی در ادامه این پیام نوروزی ابراز امیدواری نموده که صندوق توسعه ملی بتواند در آینده در جهت تحقق اهداف نظام و برنامه‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر حمایت بخش خصوصی و تعاونی، نقش کلیدی و سازنده‌ای را در توسعه ملی ایفا نموده و ضمن کمک به توسعه و توازن منطقه‌ای به جایگاه واقعی و در شأن خود نیز دست یابد.
 
در خاتمه پیام نوروزی رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی آمده است: اینجانب و اعضای هیأت عامل و کلیه کارکنان صندوق توسعه ملی در طلیعه بهار 1393 و بهار طبیعت دست همکاری را به سوی همه متخصصان، اندیشمندان، دانشگاهیان و کارشناسان دراز نموده و خود را نیازمند نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای سازنده و ارزنده آنان برای افزایش کارائی و استفاده بهینه از منابع صندوق توسعه ملی در جهت توسعه و پیشرفت کشور می‌دانیم.

تصاویر

  • میزان اعتبار تزریق شده صندوق به اقتصاد ملی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت