جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 30 خرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 3553
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
اختصاص 1.3 میلیارد دلار برای خرید هواپیمای جدید
فرزین خبرداد:

اختصاص 1.3 میلیارد دلار برای خرید هواپیمای جدید


 

    مدیرعامل صندوق توسعه ملی از آمادگی صندوق برای اختصاص 1.3 میلیارد دلار به خرید هواپیمای جدید در سال جاری خبرداد و گفت: نظام‌نامه صندوق توسعه ملی اصلاح شد.

    به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا فرزین  در اولین نشست خبری خود با سمت مدیرعامل صندوق توسعه ملی، با بیان اینکه از محل منابع صندوق تسهیلاتی برای خرید هواپیما اختصاص داده ایم، گفت: امسال می توانیم یک میلیارد و 300 میلیون دلار برای خرید هواپیمای جدید اختصاص دهیم.

     مدیرعامل صندوق توسعه ملی با اعلام عملکرد صندوق از ابتدای تاسیس تاکنون عنوان کرد: تاکنون 22 میلیارد و 600 میلیون دلار قرارداد عاملیت با بانکها منعقد شده است که مبلغ 8 میلیارد و 300 میلیون دلار از این قراردادها مسدود و معادل این مبلغ تسهیلات به سرمایه گذاران و متقاضیان پرداخت شده است.

     وی از اختصاص 78 درصد منابع صندوق به طرحهای صنعت و معدن خبرداد و با پیش بینی اینکه با استفاده از این میزان تسهیلات 23 هزار فرصت شغلی جدید در همین بخش ایجاد شود، افزود: به بخش مسکن و ساختمان هم 11.7 درصد از منابع صندوق اختصاص یافته است که باعث اشتغالزایی بیش از 6 هزار شغل می شود.

     فرزین سهم بخش حمل و نقل از منابع صندوق را 3.7 درصد و سهم بخش کشاورزی را 6.4 درصد اعلام کرد و افزود: حمایت از طرحهایی که آثار تحریم را کاهش می دهند، حمایت از طرح های بخش های صنعت و معدن، صادرات و کشاورزی، ‌اعطای تسهیلات ارزی به طرحهای نیمه تمام و طرح های پربازده ملی در اولویت پرداخت منابع در سال جاری از سوی صندوق قرار دارند.

     مدیرعامل صندوق توسعه ملی از اصلاح نظام نامه صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: تغییر نظام نامه موجب آسان سازی پرداخت وام از سوی نظام بانکی خواهد شد.

     به گفته وی مجموع منابع واریزی به صندوق در سال گذشته معادل 28 میلیارد و 573 میلیون دلار از محل فروش نفت بوده است و بر اساس قانون 20 درصد درآمد کشور از محل صادرات نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز می شود.

    فرزین ادعای برداشت از منابع صندوق توسط دولت را رد کرد و اظهارداشت: نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی و دیوان محاسبات بر عملکرد صندوق نظارت می کنند و بنابراین برداشت چنین مبلغی امکانپذیر نیست.

     

تصاویر

  • اختصاص 1.3 میلیارد دلار برای خرید هواپیمای جدید

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت