یکشنبه¡ 22 فروردین 1400
خبرها و رویدادها
یکشنبه 24 شهریور 1392
نظرات 0   بازدیدها: 3504
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
عضویت صندوق توسعه ملی در مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی
معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی خبر داد:

عضویت صندوق توسعه ملی در مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی

اجلاس نروژ؛ رأی‌گیری برای تعیین دبیرخانه مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی
معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی از عضویت صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران در مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی خبر داد و گفت: برای تعیین کشور محل دبیرخانه مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی، به زودی در نروژ رأی‌گیری می‌شود.

دکتر محمد مزرعتی با اشاره به سابقه شکل‌گیری مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی گفت: صندوق بین‌المللی پول با پی بردن به اهمیت صندوق‌های ثروت ملی و تأثیرگذاری بالای آنها در بازارهای پولی و مالی بین‌المللی، از سال 2007 به توسعه ارتباط با این صندوق‌ها اقدام نموده است. در همین ارتباط، فکر برگزاری اجلاسی با هدف زیر پوشش گرفتن صندوق‌های ثروت ملی ایجاد شد تا با اتخاذ راهکارهایی از تلاطم در بازارهای مالی جلوگیری شود.

دکتر مزرعتی با یادآوری برگزاری اجلاس صندوق‌های ثروت ملی در سال 2007 گفت: این اجلاس مبنایی برای تشکیل یک فروم بین‌المللی تحت عنوان (International Forum of Sovereign Wealth Funds: IFSWF ) شد که این فروم زیر نظر صندوق بین‌المللی پول تشکیل شده است. صندوق بین‌المللی پول سعی کرد این مجمع عمومی (forum) را با ارائه کمک‌های  فنی در امور سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و مالی و مدیریت دارایی به آنها راهنمایی کند.

وی افزود: به زودی برای شکل‌گیری و تعیین محل دبیرخانه مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی، رأی‌گیری صورت می‌گیرد. این رأی‌گیری در اجلاس نروژ صندوق‌های ثروت ملی انجام می‌شود و نمایندگان صندوق توسعه ملی نیز در آن حضور خواهند داشت.

معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی همچنین اعلام کرد که ایران نیز مانند کلیه کشورهای عضو مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی، منشور اخلاقی سرمایه‌گذاری را پذیرفته است.
 

 

تصاویر

  • عضویت صندوق توسعه ملی در مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت