یکشنبه¡ 22 فروردین 1400
خبرها و رویدادها
شنبه 16 شهریور 1392
نظرات 0   بازدیدها: 2954
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
افزایش بازدهی و کاهش ریسک منابع؛ اهداف ورود صندوق به بازارهای خارجی
رییس امور اقتصادی صندوق توسعه ملی عنوان کرد:

افزایش بازدهی و کاهش ریسک منابع؛ اهداف ورود صندوق به بازارهای خارجی

رئیس امور اقتصادی صندوق توسعه ملی با اشاره به برنامه‌ریزی صندوق توسعه ملی برای ورود به بازارهای پولی و مالی خارجی گفت: در حال حاضر، بخش عمده منابع صندوق توسعه ملی از طریق اعطای تسهیلات به طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری داخلی، کارسازی می‌شود. بر اساس برنامه ریزی های صورت پذیرفته، مقرر شده است بخشی از منابع صندوق از طریق ابزارهای سرمایه‌گذاری مناسب در بازارهای پولی و مالی خارجی تخصیص داده شود تا ضمن...
دکتر سید مهدی حسینی در گفتگو با روابط عمومی صندوق توسعه ملی با بیان این مطلب گفت: سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در بازارهای پولی و مالی خارجی، مستلزم طراحی و پیاده‌سازی یک چارچوب سرمایه گذاری مدون است که قبل از نهایی شدن آن، نیازمند مطالعات جامع و شناخت کافی درباره ابزارها و فرصت‌های سرمایه گذاری در بازارهای پولی و مالی خارجی هستیم. در راستای رفع این دغدغه‌ها، همایش «ثروت ملی، تخصیص دارایی و مدیریت ریسک» با همراهی بخش‌های مختلف صندوق توسعه ملی و با مشارکت برخی بانک‌ها و موسسات توسط معاونت سرمایه گذاری خارجی و امور بین الملل صندوق طراحی شده است تا این همایش بتواند ضمن فراهم نمودن زمینه بحث و تبادل‌نظر درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سطح بین‌المللی، ما را با ابزارهای سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و مالی خارجی بیشتر آشنا کند.
 

دکتر حسینی افزود: همایش بین‌المللی «ثروت ملی، تخصیص دارایی و مدیریت ریسک» که 5 و 6 آبان ماه در کیش برگزار می‌شود، امکانی فراهم می‌کند تا سرمایه‌گذاران خارجی که متمایل به سرمایه گذاری در ایران هستند با نحوه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و تلفیق آن با منابع در اختیار خودشان در قالب پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری آشنا شوند و بتوانند از آن استفاده کنند.

 
رئیس امور اقتصادی صندوق توسعه ملی یادآور شد: در چارچوب اساسنامه و نظام‌نامه صندوق توسعه ملی، اگر سرمایه‌گذاران خارجی سهم آورده‌ای معادل 30 درصد را در پروژه‌های داخل ایران تامین کنند، فرصت هم‌افزایی منابع داخلی با آنها و سرمایه‌گذاری مشترک نیز وجود دارد.
 
وی موضوع «نحوه تخصیص منابع و بحث مدیریت ریسک در صندوق‌های ثروت ملی» را از مهمترین محورهای همایش اعلام کرد و گفت: با توجه به مطالعات بسیار عمیق و سوابق تجربی بسیار گسترده‌ای که در سطح بین‌المللی در ارتباط با موضوع نحوه تخصیص منابع و بحث مدیریت ریسک در صندوق‌های ثروت ملی انجام گرفته است، به نظر می‌رسد این همایش بتواند علاوه بر صندوق توسعه ملی برای سایر صندوق‌های ثروت ملی نیز مفید باشد.

تصاویر

  • افزایش بازدهی و کاهش ریسک منابع؛ اهداف ورود صندوق به بازارهای خارجی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت