یکشنبه¡ 22 فروردین 1400
خبرها و رویدادها
یکشنبه 10 شهریور 1392
نظرات 0   بازدیدها: 4025
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
سرمایه‌گذاری 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی در بازارهای مالی بین‌المللی
معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی خبر داد:

سرمایه‌گذاری 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی در بازارهای مالی بین‌المللی

‌معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی از برنامه‌ریزی جهت سرمایه‌گذاری 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی در بازارهای مالی بین‌المللی خبر داد و معرفی و تبیین اهداف صندوق توسعه ملی به نهادهای مرتبط در عرصه بین‌الملل و همچنین بهره‌گیری از تجارب سایر صندوق‌های ثروت ملی را از لوازم تحقق این برنامه دانست.
دکتر محمد مزرعتی درباره موقعیت صندوق توسعه ملی برای حضور در بازارهای جهانی گفت: صندوق توسعه ملی با دارا بودن بیش از 52 میلیارد دلار منابع، در حال حاضر دارای رتبه 21 به لحاظ دارایی بین صندوق‌های ثروت ملی جهان است. همچنین صندوق به لحاظ رتبه شفافیت از رتبه 28 برخوردار است و رتبه شفافیت خوب، امکان حضور صندوق در بازارهای جهانی را فراهم می‌کند. 

وی افزود: طبق نقشه راه صندوق توسعه ملی، در نظر داریم برای توزیع ریسک سرمایه‌گذاری و نیز افزایش بازده منابع خود، حدود 10 درصد از این منابع را در بازارهای مالی بین‌المللی سرمایه‌گذاری شود. از این رو لازم است ضمن معرفی صندوق توسعه ملی و اهداف آن، زمینه‌ای برای بهره‌گیری از تجارب سایر صندوق‌ها و کارشناسان فراهم شود.
معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی در ادامه از برگزاری در اولین همایش بین‌المللی صندوق توسعه ملی «ثروت ملی، تخصیص دارایی و مدیریت ریسک» در 5 و 6 آبان ماه در کیش به منظور ایجاد زمینه‌ای جهت معرفی صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی و همچنین بسترسازی برای اخذ تجربه‌های سایر صندوق‌ها و کارشناسان خبر داد.

دکتر مزرعتی گفت: همایش بین‌المللی «ثروت ملی، تخصیص دارایی و مدیریت ریسک» همایشی در زمینه پولی و مالی است که کلیه بانک‌های تجاری داخلی و خارجی، شرکت‌های مدیریت سرمایه داخلی و خارجی و شرکت‌های بورسی و تمامی افرادی که در حوزه پولی مالی فعالیت می‌کنند، می‌توانند در این همایش شرکت کنند.

وی همایش بین‌المللی «ثروت ملی، تخصیص دارایی و مدیریت ریسک» را بستری برای مذاکرات تجاری بیشتر و توسعه بازارهای داخلی و خارجی سرمایه دانست و گفت: هدف اصلی اولین همایش بین‌المللی صندوق توسعه ملی این است که صندوق بتواند در راستای نقشه راه و اساسنامه خود از تجارب صندوق‌های ثروت ملی دیگر کشورها و همچنین شرکت‌های مدیریت سرمایه خارجی و پژوهشگران بازار مالی بهره‌مند شود تا بتواند اهداف سرمایه‌گذاری خود در بازار خارجی را به دست آورد.  

 

 

تصاویر

  • سرمایه‌گذاری 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی در بازارهای مالی بین‌المللی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت