• En
  • یکشنبه 30 خرداد 1400

دکتر فرزین در همایش روز صنعت و معدن عنوان کرد ؛

پذیرش بیش از 21 میلیارد دلار طرح در صندوق توسعه ملی

پذیرش بیش از 21 میلیارد دلار طرح در صندوق توسعه ملی
دکتر محمدرضا فرزین از پذیرش 21 میلیارد و 100 میلیون دلار منابع ارزی صندوق توسعه ملی به پروژه های تولیدی خبرداد.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در همایش روز صنعت و معدن گفت : این منابع ارزی 80 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند که 90 درصد آن متعلق به  بخش صنعت و معدن است.
دکتر فرزین گفت : در دو سال و نیم گذشته بیش از 52 میلیارد دلار از محل درآمد فروش نفت، گاز و فرآورده‌های آنها به صندوق توسعه ملی اختصاص یافته که در شرایط تحریم این اقدام دولت کاری شجاعانه بوده و ذخیره‌ای برای نسل های آینده است.
وی خاطر نشان کرد : طبق قانون بودجه  1392 ،  28درصد از محل فروش نفت و گاز به صندوق توسعه ملی اختصاص خواهد یافت که می تواند نقطه اتکای تولید باشد .
دکتر فرزین ادامه داد: هم اکنون با 18 بانک قرارداد عاملیت ارزی منعقد کرده‌ایم که رقم این قراردادها به 34 میلیارد و 200 میلیون دلار می رسد.
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت : 9 میلیارد دلار از طرحهای پذیرش شده ارزی این صندوق مربوط به 7 طرح نفت و گاز ، 12 واحد پتروشیمی ( 3/3 میلیارد دلار ) ، 20 نیروگاه ( 4/2 میلیارد دلار ) ، 31 بنگاه فولادی ( 8/1 میلیارد دلار) ، 22 واحد سیمانی ( 467 میلیون دلار)  و 176 طرح دیگر به مبلغ 1/2 میلیارد دلار می باشد.
وی افزود: تمام این اتفاقات در دو سال گذشته رخ داده است لذا آماده پذیرش طرح های بیشتر ارزی هستیم ضمنا طرح های زیادی در بانک ها وجود دارد که به ما معرفی می شود.
دکتر فرزین گفت : در خصوص اختصاص منابع ریالی به صنعت و کشاورزی در حال حاضر با 9 بانک کشاورزی ، صندوق حمایت از توسعه کشاورزی ، سپه ، توسعه صادرات ، توسعه تعاون ، صنعت و معدن ، صادرات ، تجارت و رفاه کارگران قراداد عاملیت ریالی داریم و تاکنون مبلغ 61 هزار میلیارد ریال به 89539 طرح اختصاص یافته است که برآورد اشتغالزایی آن معادل 171 هزار فرصت شغلی می باشد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.