ﺳﻪشنبه¡ 17 تیر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 16 بهمن 1391
نظرات 0   بازدیدها: 12250
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
حجم قراردادهای صندوق توسعه ملی با بانک‌ها به 38 میلیارد و 492 میلیون دلار رسید
انعقاد چهل و سومین قرارداد ؛

حجم قراردادهای صندوق توسعه ملی با بانک‌ها به 38 میلیارد و 492 میلیون دلار رسید

چهل و سومین قرارداد عاملیت منعقد شده بین صندوق توسعه ملی و بانک‌های کشورمان به بانک انصار رسید که طی آن مقرر شد جذب 500 میلیون دلار از منابع ارزی صندوق توسط بانک انصار صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، نخستین قرارداد عاملیت فی مابین صندوق توسعه ملی و بانک انصار، دوشنبه 16 بهمن ماه با حضور مدیرعامل بانک انصار در محل صندوق منعقد شد. این قرارداد هجدهمین قرارداد ارزی صندوق توسعه ملی با بانک‌های عامل کشور است و بانک انصار شانزدهمین بانکی است که قرارداد ارزی صندوق با آن منعقد شد. 
مهندس محمدرضا نظری، عضو هیأت عامل و معاون قراردادهای عاملیت و اعتبارات صندوق توسعه ملی در نشست انعقاد این قرارداد، با تبریک یوم‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: صندوق توسعه ملی بر اساس منویات مقام معظم رهبری و به استناد ماده 84 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور با مأموریت هدایت  بخشی از عواید نفت و گاز کشور به سوی سرمایه‌گذاری‌های زاینده، مولد و اقتصادی و حفظ سهم نسل‌های آینده تشکیل شده است.
وی صندوق توسعه ملی را منشأ خیر برای کشور دانست و گفت: به بانک‌های عامل توصیه می‌کنیم تا
در تعامل بهتر و بیشتر با متقاضیان و با حذف بروکراسی‌های زاید اداری، این منابع که فرصت بی‌نظیر و استثنایی برای کشور است را در راه توسعه پایدار کشور اختصاص دهند.
نظری، مأموریت اصلی صندوق توسعه ملی را پرداخت منابع به صورت ارزی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت:  صندوق، تسهیلات را به صورت ارزی می‌دهد و باز پس‌گیری آن نیز به صورت ارزی انجام می‌شود. هر چند که منحصراً بر اساس تصمیم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و به استناد احکام قانون سال 90 و 91 بخشی از منابع صندوق به صورت ریالی اختصاص داده شده است.
وی با یادآوری اینکه انعقاد قرارداد با بانک انصار، تعداد قراردادهای عاملیت منعقد شده بین صندوق توسعه ملی و بانک‌ها را به 43 می‌رساند، گفت: این قرارداد عاملیت به مبلغ 500 میلیون دلار منعقد می‌شود و امیدواریم بانک انصار بتواند در سریعترین زمان ممکن این منابع را جذب کند. در صورت جذب سریع این

منابع، می‌توانیم منابع بیشتری در اختیار بانک انصار قرار دهیم تا بتواند سهم بیشتری در پیشرفت و آبادانی کشور ایفا کند.
معاون قراردادهای عاملیت و اعتبارات صندوق توسعه ملی یادآور شد: با احتساب قراردادی که با بانک انصار منعقد شد حجم قراردادهای ارزی و ریالی منعقده صندوق توسعه ملی به 38 میلیارد و 492 میلیون دلار رسید که تا این تاریخ، بیش از 18 میلیارد و 104 میلیون دلار از منابع صندوق بابت طرحها و پروژه های ارزی تخصیص یافته است و مبلغ 142 هزار میلیارد ریال نیز بابت تامین مالی بخش صنعت و معدن و آب و کشاورزی به استناد بند 16 بودجه سال 90 و 1-5 و2-5 قانون بودجه سال 91 کل کشور پرداخت و تخصیص یافته است .
بر طبق این گزارش، دکتر آیت‌الله ابراهیمی، مدیرعامل بانک انصار با قدردانی از اعتماد صندوق توسعه ملی به این بانک، ابراز امیدواری کرد که این قرارداد باب همکاری مناسبی بین بانک انصار و صندوق توسعه ملی باشد.
مدیرعامل بانک انصار گفت: حسب تکلیف شرعی‌مان در حوزه‌های اقتصادی و خدمت‌رسانی به مردم آمادگی داریم به عنوان بانک عامل صندوق توسعه ملی، مأموریت خود را طبق مقررات و قوانین انجام دهیم و امیدواریم منابعی که اختصاص پیدا کرده است در جای خود و با مدیریت ریسک مناسب به مصرف برسد و گزارش آن را به صندوق ارائه دهیم.

تصاویر

  • حجم قراردادهای صندوق توسعه ملی با بانک‌ها به 38 میلیارد و 492 میلیون دلار رسید

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت