یکشنبه¡ 18 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 24 آبان 1391
نظرات 0   بازدیدها: 3593
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
بر اساس قرارداد صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران

چهار هزار میلیارد ریال به طرح های کشاورزی و آب اختصاص یافتتهران- 4000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی بر اساس قرارداد جدید فی مابین این صندوق با بانک رفاه کارگران، به سرمایه گذاران بخش خصوصی فعال در طرح های آب و کشاورزی اختصاص پیدا می کند.
کد خبر: 80413686 | تاریخ خبر: 23/08/1391

به گزارش سه شنبه ایرنا از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، قرارداد جدید بین صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران امروز سه شنبه با حضور مدیرعامل بانک رفاه کارگران در محل صندوق توسعه ملی نهایی شد.

محمدرضا نظری، عضو هیأت عامل و معاون قراردادهای عاملیت صندوق توسعه ملی پس از امضای قرارداد جدید با مدیرعامل بانک رفاه کارگران، گفت: قرارداد با بانک رفاه کارگران به استناد بند 1 – 5 قانون بودجه 91 کل کشور است که صندوق توسعه ملی را موظف کرده تا 10 درصد منابع سال 91 این صندوق را به صورت ریالی به بخش های آب و کشاورزی اختصاص دهد.

وی به تعهدات بانک رفاه کارگران در قبال امضای این قرارداد اشاره کرد و گفت: بانک رفاه کارگران بر اساس قرارداد و نظام نامه ای که مورد توافق قرار گرفت، موظف است توجهیات مالی، فنی و اقتصادی طرح ها را احراز کند.

عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی، مبلغ قرارداد جدید صندوق توسعه ملی و بانک رفاه را 4000 میلیارد ریال و نرخ سود تسهیلات را حداکثر 13 درصد عنوان کرد و گفت: 20 درصد قرارداد می تواند به صورت سرمایه در گردش پرداخت شود که این پرداخت بر اساس درخواست متقاضی و تشخیص بانک عامل صورت می گیرد.

مهندس نظری با یادآوری اینکه پرداخت و بازپرداخت تسهیلات یاد شده به صورت ریالی است، درباره مکانیزم عملیاتی شدن قرارداد مزبور گفت: بانک عامل ابتدا در ارکان اعتباری خود توجیه مالی، اقتصادی و فنی طرح ها متقاضیان غیر دولتی را بررسی می کند و پس از احراز توجیه طرح ها به میزان سرجمع طرح های مصوب ، از صندوق توسعه ملی درخواست واریز وجه می نماید. صندوق نیز در سریعترین زمان ممکن پس از تطبیق طرح ها با شرایط قرارداد عاملیت منعقده و نظام نامه ضوابط و شرایط پرداخت تسهیلات ، نسبت به واریز وجه به بانک عامل اقدام خواهد کرد.

نظری در خصوص نحوه انتخاب بانک رفاه به عنوان بانک عامل این قرارداد افزود : از آنجاکه بانک رفاه یکی از بانکهای بزرگ کشور می باشد که تعامل بسیار خوبی با ارباب رجوع دارد تصمیم گرفته شد که به عنوان بانک عامل انتخاب شود و امید است که این بانک بستر مناسبی برای رشد و شکوفایی بیشتر پروژه های غیر دولتی بخش آب و کشاورزی فراهم سازد.

بر طبق این گزارش، سید ضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در این مراسم گفت: تصمیم صندوق توسعه ملی مبنی بر اینکه اختیار تعیین و پذیرش طرح ها را به بانک واگذار کرده است، یک نوع اعتماد به شبکه بانکی محسوب می شود. بانک نیز در هنگام بررسی طرح، قدرت بازدهی و بازگشت منابع را ارزیابی می کند تا از توجیه پذیری طرح مطمئن شود.

این گزارش می افزاید: پیش از این در شهریور ماه 91 نیز صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران دو قرارداد؛ یکی قرارداد ارزی به مبلغ یک میلیارد دلار و قرارداد دیگری معادل ارزش ریالی به مبلغ 400 میلیون دلار منعقد کرده بودند. این قراردادها در راستای حمایت از تولید ملی و سرمایه گذاران بخش خصوصی بوده است.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت