جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 27 خرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 2899
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
۲۴ میلیارد دلار قرارداد عاملیت صندوق با بانک‌ها و پرداخت ۶میلیارد به متقاضیان
عضو هیئت مدیره صندوق توسعه ملی به فارس خبر داد

۲۴ میلیارد دلار قرارداد عاملیت صندوق با بانک‌ها و پرداخت ۶میلیارد به متقاضیان
خبرگزاری فارس: عضو هیئت مدیره صندوق توسعه ملی گفت: تاکنون حدود 24 میلیارد دلار قرارداد عاملیت بین صندوق توسعه ملی و بانکها منعقد و حدود ۶ میلیارد دلار به متقاضیان پرداخت شده است.

محمود دودانگه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: اختصاص منابع مالی صندوق توسعه ملی به بنگاه‌های تولیدی دارای مراحل مختلفی است که در این میان بحث انعقاد قرارداد عاملیت و پذیرش طرح‌هایی که توسط بانک‌های عامل معرفی می‌شوند به خودِ صندوق مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون حدود 24 میلیارد دلار قرارداد عاملیت بین صندوق توسعه ملی و بانکها منعقد شده و پذیرش تعدادی از طرح‌های کشاورزی، صنعت، پتروشیمی و بازرگانی انجام شده است.

عضو هیئت مدیره صندوق توسعه ملی تصریح کرد: پس از اعلام صندوق توسعه ملی، متقاضی دریافت تسهیلات باید نسبت به انعقاد قرارداد با بانک عامل خود اقدام کند،پس از آن، گشایش ال‌سی و سفارش ساخت تجهیزات انجام خواهد شد و در نهایت موقع مبادله تجهیزات و اسناد، منابع صندوق توسعه ملی از طریق بانک عامل به طرف فروشنده منتقل خواهد شد.

دودانگه افزود: تاکنون حدود 6 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی، صنعت و معدن و صادرات به تولید‌کنندگان پرداخت شده که در بخش کشاورزی به صورت ریالی و در بخش صنعت به صورت ارزی بوده است.

تصاویر

  • ۲۴ میلیارد دلار قرارداد عاملیت صندوق با بانک‌ها و پرداخت ۶میلیارد به متقاضیان

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت