جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 17 خرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 3176
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
اختصاص درآمدهای صندوق توسعه ملی به بخش تولید

اختصاص درآمدهای صندوق توسعه ملی به بخش تولید
محمدرضا فرزین در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: امسال 23 درصد منابع درآمد نفتی به طور مستقیم در این صندوق واریز می شود و از منابع آن در فعالیت های مولد و پر بازده اقتصادی در عرصه ملی و بین المللی استفاده خواهد شد.
وی تأمین مالی بنگاه های تولیدی را در اولویت نخست سیاست های این صندوق اعلام کرد و گفت: مسائل مالی حوزه تولید در ارزیابی های وزارت اقتصاد و دیگر متولیان بخش تولید و همچنین اتاق بازرگانی ایران و تهران ارزیابی شده است و امیدواریم امسال بخش خصوصی با تسهیلات صندوق توسعه ملی عملکرد بهتری داشته باشد.
رئیس جدید صندوق توسعه ملی افزود: برنامه مشخصی برای تأمین مالی تهیه شده است که در هفته های آینده اطلاع رسانی کامل خواهیم کرد.
آقای فرزین گفت: صندوق به طور مستقیم به واحدهای تولیدی و متقاضیان واجد شرایط تسهیلات نمی دهد بلکه این تسهیلات از طریق قراردادهای عاملیت با بانک ها در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
وی افزود: با توجه به برخی مسائل در ارائه تسهیلات منابع صندوق توسعه ملی، در قانون بودجه امسال قرار است 10 درصد منابع به صورت ریالی در اختیار بخش کشاورزی ،10 درصد منابع به صورت ریالی در اختیار بخش صنعت و معدن، 18 درصد به طرح های بالادستی (اکتشاف و استخراج) نفت و حدود پنج درصد برای خرید هواپیما در شرکت های هواپیمایی داخلی اختصاص یابد که امیدواریم از طریق بانک های عامل به موقع جذب شود.
رئیس جدید صندوق توسعه ملی گفت: بقیه منابع صندوق را هم در بخش هایی مانند سپرده گذاری، سرمایه گذاری خواهیم کرد که در آینده نزدیک اطلاع رسانی می شود.

تصاویر

  • اختصاص درآمدهای صندوق توسعه ملی به بخش تولید

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت