جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
دوشنبه 08 خرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 2873
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
جزئیات اعطای تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی در سال ۹۱
عضو هیئت عامل صندوق در گفت‌و‌گو با فارس خبر داد

جزئیات اعطای تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی در سال ۹۱
خبرگزاری فارس: عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی جزئیات اعطای تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی در سال جاری و بر اساس قانون بودجه را تشریح و از تسهیل شرایط برای صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی خبر داد.

محمود دودانگه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در قانون بودجه سال 91 تصمیمات خوبی برای بخش صنعت و صادرات اخذ شده و با اصلاح قانون صندوق توسعه ملی اختیارات بیشتری به صندوق توسعه داده شده است.

وی افزود: درخصوص صادرات خدمات فنی و مهندسی یکی از اقداماتی که صورت گرفته این است برای ارائه تسهیلات به صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی دیگر برنده شدن در مناقصات بین‌المللی ملاک نیست.

دودانگه افزود: با تصویب مجلس در سال جاری ، 10 درصد از منابع صندوق به صورت تسهیلات ریالی در اختیار بخش کشاورزی و 10 درصد از منابع صندوق به صورت ریالی در بخش صنعت به استثناء ساخت مسکن قرار می‌گیرد.

عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: با تصویب مجلس 18 درصد از منابع صندوق در سال 91 به شکل تسهیلات ارزی در اختیار پیمانکاران بخش خصوصی که در بخش بالادستی نفت فعالیت می‌کنند قرار می‌گیرد.

دودانگه گفت: مجلس تصویب کرده است که در سال 91، پنج درصد تسهیلات ارزی برای خرید هواپیما و همچنین 10 درصد از تسهیلات ارزی برای توسعه مترو کلان‌شهرها استفاده شود.

تصاویر

  • جزئیات اعطای تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی در سال ۹۱

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت