جمعه¡ 16 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 09 خرداد 1391
نظرات 0   بازدیدها: 3520
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
موجودي صندوق توسعه ملي 29 ميليارد و 940 ميليون دلار

موجودي صندوق توسعه ملي 29 ميليارد و 940 ميليون دلار


خبرگزاري موج - رئيس صندوق توسعه ملي، موجودي صندوق توسعه ملي عنوان کرد که موجودي صندوق در خرداد ماه امسال 29 ميليارد و 940 ميليون دلار است.

به گزارش خبرنگار موج، رحيم قرباني رئيس صندوق توسعه ملي امروز صبح طي يک نشست خبري با خبرنگاران اعلام کرد که موجودي صندوق توسعه ملي در تاريخ 4 خرداد ماه امسال به 29 ميليارد و 940 ميليون و 711 هزار دلار رسيد.
وي در ادامه به تشريح قانون بودجه 91 موضوع صندوق توسعه ملي پرداخت به تبصره 2 ماده يک قانون بودجه در افزايش 3 درصدي منابع صندوق توسعه ملي در سال جاري اشاره کرد و افزود: در قانون بودجه 91 آمده است که 10 درصد منابع را به بخش آب و کشاورزي به صورت ريالي آن هم با تعيين بانک هاي عامل اختصاص يابد؛ 10 درصد ديگر منابع نيز به بخش صنعت و معدن غير دولتي به استثناي بخش ساخت مسکن اختصاص داده شود.
وي به اختصاص 2 ميليارد دلار از منابع صندوق توسعه به قطارهاي شهري نيز اشاره کرد و گفت: سال قبل تنها کلان شهر مشهد توانست بانک عامل پيدا کند و براي قطارهاي شهري منابع بگيرد.
رحيم قرباني گفت: نيازي به حکم مجلس در اين رابطه نبود چرا که قطارهاي شهري نهاد عمومي غير دولتي است و صندوق به آنها منابع خواهد داد و اصل پرداخت به قطارهاي شهري منع نيست اما نياز به حکم قانوني هم نبود؛ ما اگر فعالان اين بخش بيش از 2 ميليارد دلار هم درخواست تسهيلات داشته باشند، منابع به آنها اختصاص مي دهيم.
رئيس صندوق توسعه ملي به اختصاص 18 درصد منابع صندوق به صنايع بالادستي با اولويت ميادين مشترک نيز اشاره کرد.
وي همچنين گفت: در قانون بودجه 91 موضوع صندوق توسعه ملي آمده است که 5 درصد منابع به خريد هواپيما اختصاص يابد؛ در اين رابطه هم بايد گفت که چه حکم قانوني باشد و چه نباشد ما مي توانيم به اين بخش بيش از مقدار تعيين شده نيز منابع اختصاص دهيم.
قرباني اظهار دشت : صنايعي حوزه هاي تحريمي در اولويت پرداخت تسهيلات صندوق توسعه ملي هستند.
وي ادامه داد: سال گذشته تسهيلات به صادر کننده خدمات فني و مهندسي که در مناقصه هاي بين المللي برنده شده بودند، تسهيلات اختصاص پيدا مي کرد اما امسال اعطاي تسهيلات به صادرکننده هايي شرکت هاي خصوصي و تعاوني هاي ايراني اختصاص مي يابد.

تصاویر

  • موجودي صندوق توسعه ملي 29 ميليارد و 940 ميليون دلار

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت