یکشنبه¡ 22 فروردین 1400
خبرها و رویدادها
دوشنبه 21 فروردین 1391
نظرات 0   بازدیدها: 3668
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
دودانگه به مهر خبرداد:

افزایش20میلیارد دلاری منابع صندوق توسعه‌ملی/ حمایت از صنعت در اولویتعضو هیات عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی، گفت: بر این اساس، امسال 20 میلیارد دلار به منابع فعلی صندوق توسعه ملی اضافه خواهد شد.

محمود دودانگه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیش‌بینی افزایش قیمت نفت در ماههای آینده، گفت: بر این اساس امسال 20 میلیارد دلار به منابع صندوق توسعه ملی اضافه خواهد شد، این درحالی است که بخشی از منابع سال گذشته صندوق توسعه ملی، دست نخورده باقی مانده است.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی افزود: سال گذشته تمام تلاش صندوق توسعه ملی این بود که بتواند از بخش‌خصوصی به ویژه در حوزه تولید و صنعت کشور حمایت‌های لازم را به عمل آورد که بر اساس نامگذاری سال جاری به عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی به نظر می‌رسد که بتوان حمایت‌های پررنگ‌تری را از این بخش به عمل آورد.

وی تصریح کرد: برآوردها حاکی از این است که در سال گذشته در حدود 14.5 میلیارد دلار قرارداد عاملیت با بانکهای عامل شامل بانکهای صنعت و معدن، توسعه صادرات، سپه، توسعه تعاون و کشاورزی هستند، منعقد شده است که از این رقم، 5 میلیارد دلار آن، عملیاتی شده است.

به گفته دودانگه، هم اکنون منابع صندوق توسعه ملی 25 میلیارد دلار است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته مبنی بر افزایش قیمت نفت، منابع صندوق توسعه ملی امسال به 45 میلیارد دلار خواهد رسید.

وی اظهار داشت: منابع صندوق توسعه ملی در خدمت بخش تولید کشور است و بر اساس نامگذاری سال جاری نیز، می‌تواند توسعه سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه‌های دارای مزیت رقابتی، ارزش افزوده و ماندگاری بالا را بیش از گذشته مدنظر قرار دهد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت