یکشنبه¡ 18 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 28 دی 1390
نظرات 0   بازدیدها: 2938
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
دودانگه به مهر خبرداد:

ورود صندوق توسعه به سرمایه‌گذاری خارجی/ موجودی فعلی؛27 میلیارد دلار


عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی از مصوبه هیئت امنا برای ورود صندوق به سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و بین‌المللی خارجی خبرداد و گفت: در حال بررسی بازارهای پولی و مالی بین‌المللی هستیم تا بتوانیم عواید حاصل از سرمایه‌گذاری را برای طرح‌های داخلی استفاده کنیم.

محمود دودانگه در گفتگو با مهر گفت: در اساسنامه صندوق توسعه ملی، یکی از مصارف صندوق سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و مالی خارجی ذکر شده که در این چارچوب، لازم است صندوق توسعه ملی ضمن به کارگیری مشاوران معتبر بین‌المللی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و بین‌المللی خارجی را بررسی و ضمن ارایه پیشنهاد در این رابطه به هیات امنای صندوق توسعه ملی، اقدام به سرمایه‌گذاری کند.

عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی افزود: در جلساتی که به تازگی هیات امنا برگزار کرده است، اجازه سرمایه‌گذاری در بازار پولی و مالی خارجی به میزان 20 درصد از منابع صندوق توسعه ملی داده شده است و البته جلسات مختلفی نیز در حال برگزاری است تا بتوان از این پتانسیل استفاده کرده و عواید حاصل از آن را نیز به صندوق توسعه ملی و اقتصاد کشور بازگرداند.

وی تصریح کرد: سود حاصل از انجام این فعالیت، به صندوق توسعه ملی بازگردانده خواهد شد و در نهایت، نصیب بخش تولید کشور خواهد شد.

دودانگه گفت: براساس آخرین گزارش‌ها، موجودی فعلی صندوق توسعه ملی حدود 27 میلیارد دلار است و در واقع این موجودی پیش‌بینی شده است تا در انتهای سال جاری به 30 میلیارد دلار برسد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت