یکشنبه¡ 18 خرداد 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 06 دی 1390
نظرات 0   بازدیدها: 3930
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
تسهیلات صندوق توسعه ملی ارزان تر از بانک ها ارایه می شود

تسهیلات صندوق توسعه ملی ارزان تر از بانک ها ارایه می شودتهران- رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: تسهیلات صندوق توسعه ملی ارزان تر از بانک ها در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.
[تسهیلات صندوق توسعه ملی ارزان تر از بانک ها ارایه می شود]

ˈرحیم قربانیˈروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص دلایل پایین بودن نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی ،اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات پرداختی صندوق توسعه ملی شش درصد است که این رقم برای مناطق محروم و طرح‌های آب و کشاورزی پنج درصد محاسبه می‌شود.

وی تصریح کرد: هر چند در مناطق محروم تخفیفات و تسهیلات ویژه‌ای قائل می‌شویم اما بانک موظف است توجیه فنی و اقتصادی طرح را انجام دهد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی ، نرخ سود تسهیلات صندوق را بسیار کم ارزیابی کرد وافزود: با توجه به اینکه انتظار می رود تسهیلات صندوق در اقتصاد منجر به تعدیل نرخ هزینه مالی به سرمایه گذار شود حداقل نرخ سود برای آن در نظر گرفته شده است.

قربانی، هدف از ایجاد این صندوق را توسعه ملی دانست و افزود: تلاش می شود با تزریق تسهیلات بتوانیم در توسعه کشور نقش مناسبی را ایفا کنیم .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ارز، بخشی از منابع مالی یک سرمایه گذاری را تشکیل می دهد ، صندوق توسعه ملی تلاش دارد تا بخشی از منابع ارزی مورد نیاز سرمایه گذاری را با نرخ پایین 6 تا 5 درصدی ارایه دهد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: این در حالی است که بانک ها سهم ریالی را با نرخی بالاتر در اختیار سرمایه گذار قرار می دهند و تلفیق این دو منبع سبب می شود تا نرخ هزینه مالی سرمایه گذار کاهش یابد.

وی ادامه داد: بر همین اساس در نهایت قیمت تمام شده محصول کاهش خواهد یافت و در نتیجه محصول تولیدی توان رقابتی با کالاهای خارجی را به دست می آورده و در بازار های دنیا با شیوه مطلوب به فروش برسد.

به گفته وی ، تسهیلات صندوق توسعه ملی زمینه ایجاد منابع مالی را برای سرمایه‌گذاران به نرخ ارزان فراهم می‌کند.

تصاویر

  • تسهیلات صندوق توسعه ملی ارزان تر از بانک ها ارایه می شود

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت