چهارشنبه¡ 25 تیر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
ﺳﻪشنبه 08 آذر 1390
نظرات 0   بازدیدها: 3446
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
قربانی:

دولت درخواستی از صندوق توسعه ملی نداشته است


ريیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: سرمایه این صندوق در پایان شش ماه نخست سال جاری به 24 میلیارد و 693 میلیون و 796 هزار و 290 دلار رسید. به گزارش ایرنا، رحیم قربانی در نشستی خبری با بیان این نكته كه موجودی و سرمایه دو موضوع جداگانه است، تاكید كرد كه این رقم موجودی صندوق توسعه ملی نیست، بلكه مجموع منابعی است كه طی شش ماه نخست امسال وارد این صندوق شده است.

وی سپس به تشریح عملكرد صندوق توسعه ملی پرداخت و گفت: تاكنون 2 میلیارد و 500 میلیون دلار از منابع این صندوق با انعقاد قرارداد عاملیت با بانك صنعت و معدن در اختیار این بانك قرار گرفته است تا در اختیار متقاضیان واجد شرایط تسهیلات ارزی قرار گیرد.
قربانی با اشاره به بند 22 قانون بودجه سال 1390 گفت: این بند اجازه داده كه حداقل 2 میلیارد دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه قطارهای شهری و حمل‌ونقل عمومی در اختیار شهرداری قرار بگیرد. به گفته وی براساس اساسنامه صندوق، نهادهای عمومی غیردولتی می‌توانند متقاضی تسهیلات باشند، اما بیش از 20 درصد منابع صندوق را نمی‌توانند جذب كنند. ريیس هیات عامل صندوق توسعه ملی درباره پرداخت تسهیلات به شهرداری گفت: وزارت كشور بانك مسكن را به‌عنوان بانك عامل برای پرداخت این تسهیلات معرفی كرده و ما منتظر بررسی و اعلام نظر این بانك هستیم. قربانی در خصوص تعامل دولت با صندوق توسعه ملی گفت: رييس هیات امنای صندوق توسعه ملی، رييس‌جمهور است و دولت تاكنون تمام مبلغ 20 درصد حاصل از صادرات نفت را به صندوق واریز كرده و هیچ درخواستی نیز از صندوق نداشته است.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت