ﺳﻪشنبه¡ 17 تیر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
شنبه 27 آبان 1391
نظرات 0   بازدیدها: 11135
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
 انعقاد قرارداد جدید صندوق توسعه ملی با صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

انعقاد قرارداد جدید صندوق توسعه ملی با صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

قرارداد جدید صندوق توسعه ملی و صندوق حمایت از توسعه ‌سرمایه گذاری در بخش کشاورزی منعقد گردید.


مهندس محمد رضا نظری عضو هیأت عامل و معاون قراردادهای عاملیت صندوق توسعه ملی در مراسم امضای قرارداد صندوق توسعه ملی با صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت : مبلغ این قرارداد 5 هزار میلیارد ریال می‌باشد که براساس بند1-5 قانون بودجه سال 1391 کل کشور در اختیار صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی قرار می‌گیرد.
مهندس نظری به قرارداد صندوق توسعه ملی با صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در سال 90 اشاره کرد و افزود : مبلغ قرارداد سال گذشته 8 هزار و پانصد میلیارد ریال بوده است که با احتساب قرارداد امسال در مجموع رقم قرارداد‌ها به بیش از 13 هزار میلیارد ریال خواهد رسید .
نظری با بیان این مطلب که اعتبارات صندوق توسعه ملی به صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی می‌توانند بخش کشاورزی را رونق دهد اظهار داشت: صندوق آمادگی دارد اعتبارات را در حداقل زمان و با رعایت ضوابط  قوانین و مقررات تخصیص دهد.
عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی نرخ سود تسهیلات را 13 درصد اعلام کرد و گفت : 20 درصد قرارداد مذکور می‌تواند به صورت سرمایه در گردش پرداخت شود.
مهندس نظری با اشاره به این که پرداخت و بازپرداخت این تسهیلات به صورت ریالی برای کمک به بخش کشاورزی است ، درباره سازوکار قرارداد مذکور گفت : بانک عامل ابتدا توجیهات مالی، اقتصادی و فنی طرح‌هارا مورد رسیدگی قرار می‌دهد پس از احراز توجیه طرح‌ها به میزان سرجمع طرح‌های مصوب ، از صندوق توسعه ملی درخواست واریز وجه صورت می‌گیرد و صندوق توسعه ملی پس از تطبیق طرح با شرایط قرارداد منعقد شده و نظام‌نامه ضوابط پرداخت تسهیلات ، نسبت به واریز وجوه به حساب صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در نزد بانک عامل اقدام می‌نماید.
سیدعبدالکریم رضوی مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی نیز در مراسم امضای قرارداد اظهار داشت : اعتبارات سال 1390 که در اختیار صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی قرار گرفت به پروژه‌های خرد اختصاص داشت اما با منابع اعتباری صندوق توسعه ملی برای سال 1391 پروژه‌های متوسط و بزرگ نیز قابلیت اجرایی خواهند یافت .

تصاویر

  •  انعقاد قرارداد جدید صندوق توسعه ملی با صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت