ﺳﻪشنبه¡ 17 تیر 1399
آرشیو
خبرها و رویدادها
چهارشنبه 24 آبان 1391
نظرات 0   بازدیدها: 11391
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
اختصاص 9000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاران بخش غیر دولتی طرح‌های کشاورزی و آب
با امضای قرارداد جدید بین صندوق توسعه ملی و بانک سپه :

اختصاص 9000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاران بخش غیر دولتی طرح‌های کشاورزی و آب

9000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی بر اساس قرارداد جدید فی‌مابین این صندوق با بانک سپه، به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تعاونی فعال در طرح‌های آب و کشاورزی اختصاص پیدا می‌کند.


به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، قرارداد جدید بین صندوق توسعه ملی و بانک سپه امروز چهارشنبه با حضور مدیرعامل بانک سپه در محل صندوق توسعه ملی نهایی شد.
محمدرضا نظری، عضو هیأت عامل و معاون قراردادهای عاملیت و اعتبارات صندوق توسعه ملی پس از امضای قرارداد جدید با مدیرعامل بانک سپه ، گفت: قرارداد با بانک سپه به استناد بند 1 – 5 قانون بودجه سال91 کل کشور است که صندوق توسعه ملی را موظف کرده تا 10 درصد منابع سال 91 این صندوق را به صورت ریالی به بخش‌های آب و کشاورزی اختصاص دهد و ما امیدواریم بانک سپه بتواند تا با سرعت و دقت تمام منابع  این قرارداد را تا پایان سال جذب کند.
وی به تعهدات بانک سپه در قبال امضای این قرارداد اشاره کرد و گفت: بانک سپه بر اساس قرارداد و نظام‌نامه‌ای که مورد توافق قرار گرفت، موظف است توجهیات مالی، فنی و اقتصادی طرح‌ها را احراز کند.
عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی، مبلغ قرارداد جدید صندوق توسعه ملی و بانک سپه را 9000 میلیارد ریال و نرخ سود تسهیلات را حداکثر 13 درصد عنوان کرد و گفت: 20 درصد قرارداد می‌تواند به صورت سرمایه در گردش پرداخت شود که این پرداخت بر اساس درخواست متقاضی و تشخیص بانک عامل صورت می‌گیرد.
مهندس نظری با یادآوری اینکه پرداخت و بازپرداخت تسهیلات یاد شده به صورت ریالی است، درباره مکانیزم عملیاتی شدن قرارداد مزبور گفت: بانک عامل ابتدا در ارکان اعتباری خود توجیه مالی، اقتصادی و فنی طرح‌ها متقاضیان غیر دولتی را بررسی می‌کند و پس از احراز توجیه‌ طرح‌ها به میزان سرجمع طرح های مصوب ، از صندوق توسعه ملی درخواست واریز وجه می‌نماید. صندوق نیز در سریعترین زمان ممکن پس از تطبیق طرح ها  با شرایط قرارداد عاملیت منعقده و نظام‌نامه ضوابط و شرایط پرداخت تسهیلات ، نسبت به واریز وجه به حساب بانک عامل اقدام خواهد کرد.
نظری در خصوص نحوه انتخاب بانک سپه به عنوان بانک عامل این قرارداد افزود : از آنجاکه بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی یکی از بانکهای بزرگ دولتی –تجاری کشور است و دارای گستردگی شعبات در اقصی نقاط کشور می باشد به همین دلیل تصمیم گرفته شد که به عنوان بانک عامل انتخاب شود و امید است که این بانک بستر مناسبی برای رشد و شکوفایی هر چه بیشتر پروژه های غیر دولتی بخش آب و کشاورزی فراهم سازد.
بر طبق این گزارش، دکتر پاشایی فام، مدیرعامل بانک سپه نیز در این مراسم با تشکر از اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت: بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی با تعداد شعبات زیاد در سراسر کشور این آمادگی را دارد تا اعتماد صندوق توسعه ملی به این بانک را ارج نهاده و تمام منابع را پس از بررسی توجیهات اقتصادی طرح‌های بخش خصوصی تا پایان سال جذب نماید.
این گزارش می افزاید ، پیش از این نیز بر اساس بند 2-5 قانون بودجه سال 1391 ، بابت پرداخت به بخش صنعت و معدن ، با بانک سپه قرارد عاملیت منعقد گردیده بود که مبلغ این قرداد 3 میلیارد دلار به صورت ارزی و معادل ریالی 500 میلیون دلار است .

 


تصاویر

  • اختصاص 9000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاران بخش غیر دولتی طرح‌های کشاورزی و آب

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت