جمعه¡ 9 اسفند 1398
آرشیو
خبرها و رویدادها
یکشنبه 21 آبان 1391
نظرات 0   بازدیدها: 3096
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
همایش «ثروت ملی، توسعه پایدار» ؛ گامی برای ادبیات‌سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی
استاد دانشگاه علوم اقتصادی عنوان کرد:

همایش «ثروت ملی، توسعه پایدار» ؛ گامی برای ادبیات‌سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی

ادبیات‌سازی و گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری و دانش‌محور شدن فعالیت اقتصادی بخشی از توسعه اقتصادی دانایی‌محور و پایدار کشور محسوب می‌شود لذا هر قدر بتوانیم بر روی توسعه فرهنگ اقتصادی جامعه کار کنیم به همان میزان سرمایه‌گذاری و وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا خواهد کرد.دکتر محمد حسین کریم استاد دانشگاه علوم اقتصادی، برگزاری همایش «ثروت ملی، توسعه پایدار» را گامی موثر در راستای ادبیات‌سازی برای اقتصادی مقاومتی دانست و گفت: انتظار می‌رود مقالات ارائه شده به این همایش بتواند به شناسایی راه‌حل‌های روش‌مند و علمی برای حل مشکلات فرا روی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران منجر شود.
دکتر محمدحسین کریم افزود: در شرایطی که امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نامگذاری شده و « اقتصاد مقاومتی » به عنوان نقشه راه در نظر گرفته شده است، نیازمند تقویت و توسعه ادبیات اقتصادی در کشور بخصوص در زمینه سرمایه‌گذاری برای توسعه ملی هستیم.
وی افزود: ادبیات‌سازی و گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری و دانش‌محور شدن فعالیت اقتصادی بخشی از توسعه اقتصادی دانایی‌محور و پایدار کشور محسوب می‌شود لذا هر قدر بتوانیم بر روی توسعه فرهنگ اقتصادی جامعه کار کنیم به همان میزان سرمایه‌گذاری و وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا خواهد کرد.
استاد دانشگاه علوم اقتصادی در تشریح کارکردهای مورد انتظار از همایش «ثروت ملی، توسعه پایدار» گفت: کارکردی که از این همایش انتظار داریم این است که بتواند گامی در راستای گسترش تفکر توسعه پایدار و ادبیات‌سازی در این حوزه باشد چراکه می‌تواند زمینه‌ساز آشنایی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی با ابعاد مختلف توسعه ملی و حمایت از سرمایه‌گذاری در ایران باشد.
وی افزود: همچنین این همایش که با محوریت صندوق توسعه ملی برگزار می‌شود، می‌تواند فضای ذهنی سرمایه‌گذاران به لحاظ امنیت سرمایه‌گذاری در ایران را بهبود بخشد.
دکتر کریم ادامه داد: انتظار می‌رود این همایش علاوه بر معرفی هویت مستقل صندوق توسعه ملی برای افکار عمومی از طریق مقالات علمی ارائه شده در این همایش بتوان به راه‌حل‌های روش‌مند و علمی برای مشکلات فرا روی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران دسترسی پیدا کرد. همچنین انتظار داریم نتایج حاصل از تحقیقات و یافته‌های علمی و پژوهشی محققان و ارائه‌کنندگان مقالات در این همایش بتواند در ارتقای سطح فعالیت‌های صندوق توسعه ملی مفید واقع شود.
رایزن سابق علمی ایران در هند و شبه قاره با ابراز امیدواری نسبت به اینکه برگزارکنندگان همایش ملی «ثروت ملی، توسعه پایدار» دورنمای بین‌المللی شدن نیز برای این همایش قائل باشد، خاطرنشان کرد: صندوق توسعه ملی از طریق برقراری ارتباط با صندوق‌های مشابه در سایر کشورها می‌تواند توفیقات نمونه‌های مشابه صندوق‌های ثروت را به عنوان الگو قرار دهد.

تصاویر

  • همایش «ثروت ملی، توسعه پایدار» ؛ گامی برای ادبیات‌سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت